Karel Kutsar võidutses EHKKi Kiviõli etapil

(vasakult) Aigar Leok, Karel Kutsar, Jüri Triisa. Foto: Motostart Photography
(vasakult) Aigar Leok, Karel Kutsar, Jüri Triisa. Foto: Motostart Photography
Läinud laupäeval sõideti Kiviõli Motokeskuses Eesti Hobikrossiklubi karikasarja kolmas etapp. Ilm oli fantastiline ja samuti pakkus kohalik maastik lummavaid vaateid ning toimus rohkelt põnevaid võidusõite.

Päeva algas ühisstardiga naiste, retro ja 2taktiliste klassidele kus taset näitas Jaanus Lüüding 1974 aastast pärit retrotsikliga möödudes mitmel korral ka kiireimast 2taktilisel tsiklil sõitnud Andreas Arrasest. Samuti tegid tubli sõitu naisvõistlejad kus liider Liisi Kurusk möödus ka enamustest meesvõistlejatest. Päeva lõpuks naistearvestuse esikoht Kuruskile Loree Rootsi ja Teele Raja ees. Retro klassis võidutses Jaanus Lüüding kes juhib hetkel ka Retrotsiklite Euroopa Meistrikaid, teine koht Kristjan Lüüding ja kolmas Andres Pilt. 2Taktiliste kiireim Arras, teine Siim Ihats ning kolmas Kaarel Aamer.

Nüüd oli kord startida veteran võistlejail ehk MX40 ja MX50 ühisstart kus esikohale käis esimeses sõidus tugev heitlus Urmas Heliste, Aivo Rabbi ja Marko Pedrase vahel. Teises sõidus tuli kaarte segama ka Toomas Kiiler, kuid päev lõppes sel korral Rabbi võiduga, Pedras teine ja Heliste kolmas. MX50 arvestuses esikohal Enno Lustus, teine Meelis Vahter ning kolmas soome esindaja Pertti Salonen.

Järgmisena kihutasid üle kolmekümne aastased amatöörid ehk MX30 klass kus Reemo Veski võttis esikoha ning teine positsioon kuulus lõpuks Anti Adulasele kes jagas teist kolmandat positsiooni Mihkel Männamaaga kuid jäi seekord siiski peale.

Klass kus kellegil veel „väga kiire“ pole ehk MX D kõige algajamad, tegi ilma Allar Illaste tänu teise sõidu võidule mis viis mehe kõige kõrgemale poodiumikohale. Esikolmikus figureerisid veel Peeter Piirimägi, Maksim Minakov ja Tauri Tigasson, kuid päeva lõpuks võttis teise koha Piirimägi Tigassoni ees.

MX C klassis ehk edasijõudnud amatöörid võttis sõitudest võidud Miko Lentsius kelle seljatag käis äge heitlus Kristjan Koppeli ja alles äsja kiiremasse klassi ületoodud Kevin Järvpõllu vahel, samuti üritas teises sõidus sõna sekka öelda Mikk Salv. Kahe sõidu kokkuvõttes siiski teine koht Koppelile edestades Järvpõldu.

MX B klassis kujunes esikoha heitlus kahe mehe vaheliseks duelliks mõlemas sõidus kus peategelasteks Jako Tsäko ja Lauri Pöör. Samuti konkureerised kolmandale kohale kaks meest Rauno Voldek ja Rauno Saia. Tänu teise sõidu parimale kohale tõusis Pöör esimeseks ka kokkuvõttes ning Tsökole jäi teine koht, kolmas sel korral Rauno Voldek.

Päeva kiireim start kuulus MX A+Juunior klassidele kus sõidetakse EHKK karikasarjas kolm lühikest sprintsõitu, et pakkuda publikule põnevust ja hoida ka pinget võistlejate seas. Esikohale konkureerisid Aigar Leok ja Karel Kutsar. Mitmel korral pääses juhatama Leok, kuid sõidu lõpuks suutis Kutsar igakord mööduda ja kindlustas endale maksimum punktidega esikoha. Aigar Leok võttis teise koha, seda küll vaid loetud sentimeetritega igas sõidus ning nende seljataga kolmas Jüri Triisa. Juuniorite parim oli Claudius Roosma, Hans Priideli ja Johannes Nermanni ees. Üldtabelis juhib EHKK karikasarja peale Kiviõli etappi Aigar Leok 141punktiga, teisele kohale tõusis Karel Kutsar 135punktiga ja kolmas Aleksei Vinogradov 105punktiga.

EHKK karikasari tänab kõiki meeldivaid inimesi kes kohale jõudsid või üritusele ka distantsi taga kaasa elasid ja kohtub juba teiega 23.juulil Põlgaste Motokeskuses!