EHKK sari jätkus Tihemetsas

vasakult Meico Vettik, Andero Lusbo, Jaanus Koval. Foto: Ilona Mihkelsoo
Läinud laupäeval toimus Tihemetsas Lauri krossirajal Eesti Hobikrossiklubi karikavõistluste teine etapp. Päike ja ilus kevadilm meelitasid kohale kakssada viiskümmend võistlejat ning oma hooaja avalöögi tegid ka Retro tsiklid 2017 hooajal.

Päeva esimeses stardis olidki Naised, Retro ja 2Takti tsiklid koos ning sõitu hakkas vedama stardist Andres Pilt kellel tihedalt kannul Kaarel Aamer, esimses sõidus nii ka lõpetati. Teises sõidus aga tegi Aamer parema tulemuse ning võttis etapivõidu Pildi ees, kolmas Oliver Leppik. Naiste parimaks osutus sel korral taas Loree Roots, teine Juta Saan ja kolmas kohaliku klubi noorsõitja Lisanne Lensment. Retro klassis võidutses Kristjan Lüüding venna Jaanus Lüüdingu ees ning kolmanda koha haaras Priit Tamtik võttes poodiumikoha Jüri Kummerilt teise sõidu parema tulemusega.

Veteranid ehk MX40 ja MX50 klassides tegid ilma “vanameistrid” Heigo Lauren ja Valdur Kahro hõlmates esimesed kaks kohta üldarvestuses. Kahro võttis MX50 klassis etapivõidu, edestades Ranno Sootsi ja Lembit Nõlvakut. Lauren oli aga püüdmatu üldarvestuses ja võidutses MX40 klassis jättes seljataha Aivo Rabbi ja Urmas Heliste.

MX D ehk kõige algajamate klassi kogunes Tihemetsa 81 võistlejat ning juba kvalifikatsioon tehti kahes osas kus selgus kiiremate ja vähem kiirete grupp. Kiirematest oli võidukas Danel Dreving kahetaktilisel 125cc Yamahal, teine koht läks Alan Mägile ja kolmas Hannes Veskile.

MX C ehk veidi edasijõudnumad võistlejad tuli stardipuu taha 45 võistlejat kellest kiireimaks osutus Kevin Järvpõld, teine Reemo Veski ja kolmas Riho Rebane.
MX B harrastajate tippklassis kuulus esikoht sel korral Kermo Uuele, Tanel Turro ja Mihkel Reino ees. Samas stardis osalenud MX30 klassi parim oli ka üldarvestuse kiireim mees Jako Tsäko, teine Margus Leetberg ja kolmas Siim Rotmeister.

Päeva kiireim start MX A ja Juunioride klassile pakkus head vaatemängu publikule kui Andero Lusbo tõi välja kahetaktilise 300cc Yamaha ning sellega ka etapi kindlalt võitis. Tema seljataga oli aga esimesi sõite neljataktilise pilliga tegev Meico Vettik kes edestas legendaarset Jaanus Kovalit. Juunioride klassis jätkab hea hooga Johannes Nermann jäädes teistele püüdmatuks, teiseks tõusis Hans Priidel ja kolmandaks teise stardivõidu võtnud Aron Lenzius.

EHKK 3.etapp peetakse juba 10.juunil Põlgaste Motokeskuses, kus taas kohal Dynami:t Energy, parimad krossisõitjad ja taas üks vahvamaid motokrossiradu.