Aigar Leok võidutses Põlgastes

Läinud laupäeval

Aigar Leok Põlgastes. Foto: Aivar Rääts
toimus Põlgaste Motokeskuses Eesti Hobikrossiklubi 3.etapp mille puhul oli kohal ilus suveilm ning perfektses kondensioonis krossirada. Lisaks rohkearvulisele osavõtule väisas võistluspäeva ka arvestatav kohalik publik.

Esimene start kuulus traditsiooniliselt Naiste, Retro ja 2taktiliste tsiklite stardile kus juht ohjad haaras enda kätte Andres Pilt kes seljatas Kaarel Aameri vaid 0,8 sekundiga finishijoonel. Teises stardis läks aga juhtima Genry Arras tulles ka üle finishijoone esimesena edastades Pilti ja Aamerit. Päeva kokkuvõttes võit Andres Piltile, teine Genry Arras ja kolmas Kaarel Aamer. Naiste kiireim oli sel korral rohkem kui pooled samastardi mehed seljatanud Liisi Kurusk, teine Kris Jalas ja kolmas Krissu Konoplitski. Retro arvestuses tegi puhta töö Kristjan Lüüding, teisele kohale tõusis vanameister Margus Laipalu ja kolmandaks Priit Tamtik.

Veteranid kahes arvestuses ehk üle 40ne ja 50ne aastaseste vahel oli põnev maavõistlus Soome ja Eesti võistlejate vahel. Kui MX40 klassi valitsesid eestlased eesotsas Tamro-Jaasi Tammega, teine Erki Privoi ja kolmas Urmas Heliste siis MX50 klassis soomlased. Parim oli Reijo Rosnell kes sõitis ka üldarvestuses välja kõrge kuuenda koha, teiseks tuli Petri Tuukkanen ja kolmandaks Enno Lustus.

MX D klass on viimastel võistlustel taas kasvanud nii suureks, et toimus kaks eraldi starti ajasõidu tulemuste alusel ja kiirema grupi mõlemad sõiduvõidud läksid Raigo Innole kellele järgnes Martin Reimann ja Siim Väise. MX C klassis käis tihe rebimine esikohale kus päeva lõpuks jäi peale Siim Palatu edestades Rando Ilvest ja Anti Adulast.

MX B ja MX30 klasside ühisstardis näitas mõlemal korral parimat minekut Siim Rotmeister haarates juhtpositsiooni kohe stardist. Rotmeister võttis ka etapivõidu MX30 arvestuses edestades Margus Leetbergi ja Jako Tsäkot. MX B klassis küsisid poodiumikohti tervelt 5 sõitjat kellest esimese sõiduvõidu viis Mikk Erm, teise Tanel Turro ja kolmanda Kevin Järvpõld. Teises sõidus võttis aga esikoha Kermo Uue, edestades Ermi ja Järvpõldu. Etapi tulemused vastavalt Mikk Ermile, teine Kermo Uue ja kolmas Tanel Turro.

Päeva kiireim start kuulus MX A ja Juuniori klassi võistlejaile kus stardist haaras ohjad Aigar Leok keda asus jälitama Raido Nei. Poole sõidu peal surusid tugevalt tagant Hans Priidel ja Aron Lenzius jagades omavahel kohti ja lõpuks möödudes ka Raido Neist. Samuti tuli tagant kiirelt Martin Leok kes omakorda Neist ja Lenziusest mööda pressis. Teises stardis läks taas Aigar oma teed aga seljataga oli sel korral Martin Leok ja Raido Nei. Peatselt tõusid kolmandaks ja neljandaks taas Priidel ja Lenzius ning poole sõidu peal möödusid Neist veel Tanel Rauk ja Aaron Nau. Sel korral etapivõit Aigar Leokile, teine koht Martin Leok ja kolmas, teise sõidu parema kohaga, Tanel Rauk. Juunioritest kiireim Priidel, teine Lenzius ja kolmas Nau.

EHKK karikasari jätkub juba 8.juulil Türil, Kihli motokrossirajal kus energiat annab Dynami:t ja toimub ka Strider jooksurataste võistlus mudilastele.