Jetispordi Piston Racing Eesti meistri- ja Karikavõistluste esimene etapp sõidetud

Nädalavahetusel toimus Tallinnas Harku järvel jetispordi rajasõidu Piston Racing Eesti meistri- ja Karikavõistluste esimene etapp. Erinevates klassides oli stardis 62 võistlusjetti.

Võistluspäev algas treeningute/ajasõitudega mida kasutati esmakordselt. Parima ringiaja saavutanud sportlased said omale valida parima stardipositsiooni.

Stardid algasid klassiga SKI Juunior GP3. Esimeses sõidus sai parima lähte Mattias Reinaas, kes käesoleval hooajal on saavutanud selles klassis maailma- ja Euroopa meistritiitli. Mattias hoidis liidripositsiooni kuni lõpuni ja võitis sõidu. Teiseks tuli Mattias Siimann ja kolmas oli Severi Salonen Soomest. Teises sõidus üllatas stardiga Severi Salonen ja asus sõitu juhtima. Mattias Reinaas püüdis terve sõidu jooksul leida võimalust möödumiseks aga noor Soome võidusõitja ei teinud ühtegi viga ja võitis sõidu. Kokkuvõttes etapivõit Mattias Reinaasile, teine koht Severi Salonenile, kolmandaks tuli Mattias Siimann.

Klassis Runabout GP4 läks etapivõit Soome Pasi Vuorelale, kes võitis mõlemad võistlussõidud. Teise koha saavutas Mattias Siimann ja kolmandaks tuli Riho Peilman.

Klass SKI Veteran GP1 pakkus põnevat võidusõitu ja võitjaks Marek Kadak. Teise koha saavutas Andres Lauri ja kolmandaks tuli Andres Kalmer.

Runabout GP2 klassis näitas esimeses sõidus head minekut Ralf Üpraus, kes võitis esimese sõidu. Timo Kiikka Soomest oli teine ja Priit Kampus kolmas. Teise sõidu võitis Timo Kiika ja sellega kindlustas omale etapivõidu. Teiseks tuli Ralf Üpraus ja kolmandaks tõusis teises sõidus kolmandaks tulnud Erki Laiakask.

SKI GP3 klassis võttis mõlemast sõidust võidu Mattias Reinaas ja tuli sellega etapivõitjaks. Teiseks tuli Mattias Siimann ja kolmanda koha etapil saavutas Sander Lõhmus.

Klassis Runabout GP3 saavutas etapivõidu kahe sõiduvõiduga Margus Kesküla, teiseks tuli Riho Peilman ja kolmas oli Ivo Kiviselg. Klassis SKI GP2 ei jätnud MM-i pronksimees Marten Männi midagi juhuse hooleks ning kahe sõidu võiduga saavutas etapivõidu. Teiseks tuli etapil Hendrik Pindmaa ja kolmanda koha saavutas Mattias Reinaas.

Kõige osavõtjate rohkeimas klassis SKI Beginner GP1 tuli etapivõitjaks Priit Poršnev, teise koha saavutas Mait Pärg ja kolmandaks tuli Heigo Kopso.
Klassis SKI Ladies GP1 oli ajasõidus oli Helen Lauri ja Jasmiin Üprause aegade vahe ainult 0,13 sekundit ja sõit tõotas tulla põnev. Etapivõidu
võttis Helen Lauri, teiseks tuli Jasmiin Üpraus ja kolmanda koha saavutas Miina Kallikorm.

Päeva kiireimas klassis Runabout GP1 oli ajasõidus kiireim MM-i teisel etapil kolmanda koha saavutanud Anton Pankratov aga tehniliste probleemide
tõttu ta starti ei jõudnudki. Head kiirust näitas mõlemas stardis Andrus Lutt, kes kahe sõiduvõiduga võttis etapivõidu, teine oli Erkki Koppel ja kolmandaks tuli Erki Laiakask.

Klassis SKI GP1 oli kiireim hetkel MM-sarjas kahe etapi kokkuvõttes kuuendal kohal olev Marten Männi ja temale ka etapivõit. Teiseks tuli Andres Lauri ja kolmanda koha saavutas Mattias Reinaas. Järgmine etapp sõidetakse 29 juulil Pärnus.