Marten Männi stardib Eesti sünnipäeval maailma pikimal jettide kestvussõidul

Marten Männi. Foto: Simon Palfrader
Eelmise aasta Eesti parim jetisportlane Marten Männi tähistab Eesti Vabariigi 100. sünnipäeva Ameerika Ühendriikides, kui sai kutse osaleda maailma pikimal jettide endurovõistlusel Mark Hahn 300.

Nagu nimi ütleb, sõidetakse võistlusel 300 miili. Võistlus toimub Arizonas, Lake Havasus, kus sõidetakse ka IJSBA World Finals, Marten oli eelmisel aastal seal viies. Mark Hahn 300 võistluse ühe ringi pikkuseks on 10 miili. Tegu on võistkondliku võistlusega ja Marten Männi sõidukaaslased on tiimijuht Mike Klippenstein, kes on IJSBA World Finals võistluse võitnud 27. korral ja 15-aastane kohalik sõitja Theo Baumer. Kokku stardib Mark Hahn 300 võistlusele 50 võistkonda, koos lähevad rajale nii Ski kui Runabout klasside jetid.

Marteni ettevalmistus uueks hooajaks käib juba hooga, selle hulka kuulus ka eelmisel nädalavahetusel Tartu suusamaratonil startimine. Esimesel korral osaledes oli tulemuseks 1377. koht. Nüüd ootab ees pikem pingutus tuttavamates tingimustes. Marteni ja tiimikaaslaste võistlusvahendiks on spetsiaalselt selleks võistluseks ette valmistatud Kawasaki SXR 1500 “Klipper Racing Mark Hahn 300 edition”. Jetile on paigaldatud tavalisest kaks korda suurem kütusepaak ja kuna jetti tuleb ka võistluse ajal tankida, kasutatakse nn Nascar stiilis tankimissüsteemi, mis täidab 40 liitrise paagi viie sekundiga. Samuti on Marteni sõnul arvestatud sellega, et vees tuleb olla pikka aega ja nii on jetil ka jalasoojendused, mis toimivad mootori pealt tuleva sooja veega.

„On väga suur au osaleda nii nimekal ja kindlasti raskel võistlusel. See on meile suur tunnustus, et legendi staatuses tiimijuht otsustas oma tiimi minuga täiendada. Kolmest sõitjast olen mina sellel võistlusel rookie ja ei oska hetkel ka öelda, millise plaaniga sõitjate vahetuse osas peale läheme. Ilmselt jääb suurem osa minu ja Theo peale, sest Mike sõidab lisaks Ski jetile ka Runabout klassis. Täna paneme strateegia paika, nii vahetuste kui tankimise osas. Üks on kindel, läheme starti kindla plaaniga võita,“ rääkis Marten Männi päev enne starti.

Mark Hahn 300 võistluse start on kohaliku aja järgi kell 10 hommikul, Eesti aja järgi on see kell 19.00.

Võistluse ametlik kodulehekülg on www.markhahn300.com