Martin Rump saavutas Blancpain GT World Challenge Asia võidusõidus kolmanda koha

Martin Rump (paremal)

Tais Chang International ringrajal toimunud Blancpain GT World Challenge Asia 3. ja 4. etapp möödusid Eesti ringrajasõitja Martin Rumpi jaoks kui ameerikamägedel. Niiskes kuumuses ning vahelduvates rajaoludes toimunud treeningutel head hoogu näidanud Rump/Tan Audi nr. 12 ekipaaž sai kvalifikatsioonisõitudes kirja 5. ja 6. stardikoha.

Esimeses võistlussõidus startis Weiron Tan viiendalt kohalt. Raske stardi tulemusena kaheksandaks kukkunud Tan tõusis juba esimese ringi lõpuks tagasi kuuendaks. Teise vahetuse seitsmendana üle võtnud Rump oli hoos. 35. minutiks hoidis Rump kolmandat kohta, survestades tugevalt teisel kohal sõitnud Philip Hamprechti. Üllatuslikult takistas teisele kohale tõusmist ringiga mahajäänud Alexandre Imperatori, kelle vahelesegamine andis ruumi Hamprechtile ning jättis Rumpi neljandal kohal liikuva konkurendi tule alla. Ülipõnev, kuid Rumpi jaoks kindlasti närvesööv võitlus lõppes eestlasele kolmanda kohaga. See oli Rump/Tan Audi R8 jaoks hooaja esimene üldpoodium.

Pühapäevane teine võistlussõit jäi aga äärmiselt lühikeseks. Dramaatilises stardis sai Rumpi Audi sõidu esimestel sekunditel konkurendilt löögi, mis põhjustas rehvi purunemise. Boksis leidsid mehaanikud, et Audi Sport Asia Team Absolute nr. 12 auto jaoks oli täiendavate vigastuste tõttu võidusõit läbi.

Martin Rump: “Olime Weironiga kogu nädalavahetuse heas hoos. Laupäeval andsime kõva lahingu ja esimese üldpoodiumi üle on hea meel. Läksime ka pühapäeval tugevat etteastet tegema, kuid paraku pidime katkestama. Nüüd suuname fookuse Suzuka ettevalmistuseks.”

Peale nelja etappi hoiab Rump/Tan ekipaaž üldarvestuses kaheksandat ja Silver Cup arvestuses viiendat kohta.

Hooaja järgmised 5. ja 6. etapp peetakse 22. ja 23. juunil Suzuka International ringrajal Jaapanis.