Aasta parimad motosportlased on Kevin Saar ja Anastassia Kovalenko

(vasakult) Motomiss 2019 Katrin Põldma, Kevin Saar ja Andre Sepp. Foto: Karli Saul

Eile Tallink SPA & Conference Hotellis toimunud Eesti Mootorrattaspordi Föderatsiooni pidulikul hooaja lõpupeol autasustati lõppenud aasta parimaid sportlaseid ja klubisid ning avaldati tänu Eesti motospordile toetajatele. Aasta sportlasteks valiti tänavu meestest Kevin Saar ja naistest Anastassia Kovalenko ning meeskonnaks Kert Varik ja Lauris Daiders.

Lõppenud hooajal käis erinevatel motospordi aladel Eesti radadel võistlemas ligi 2000 motosportlast nii Eestist kui naaberriikidest ning välismaal käis Eestit esindamas tänavu pea 90 Eesti võistlejat. Üle 20 noore motosportlase esindas Eestit motokrossi EM- ja MM-võistlustel ning Speedway ja SuperMoto Euroopa meistrivõistlustel.
Eestis toimus lõppeval aastal ühtekokku 85 võistlust, mille hulgas rahvusvaheliselt suure tunnustuse pälvinud külgvankrite motokrossi MM-etapp ja quadide EM-etapp Kiviõlis. Lisaks peeti meil ka SuperMoto Euroopa meistrivõistluste etapp, noort motokrossi Euroopa Kirde-regiooni finaalvõistlus ning kestvuskrossi Euroopa karikavõistluste finaal Paikusel.

2019 motoaasta on Eestile sarnaselt eelmistele aastatele olnud rahvusvaheliselt tulemusterohke. Tänavu tõid Euroopa meistrisvõistlustelt kuldse medali ära Kevin Saar, hõbeda külgkorvikrossikoondis Rahvuste krossil, pronksid Aksel Pärtelpoeg ja Kristjan Siilak, Euroopa karika Tamur Vanker kestvuskrossis quadidel ning klubide arvestuses Elary Talu ja Priit Biene enduros. Eesti soolode rahvuskoondis kordas oma Rahvuste krossi parimat tulemust olles Hollandis neljas.

Aasta motosportlaseks valiti teist aastat järjest Kevin Saar, kellele 2019 oli juba kolmandaks järjestikuses aastaks quadidel Euroopa meistriks tulla.
Aasta naisportlase tunnustuse sai Itaalia motoringraja meistrivõistlustel neljanda koha saavutanud Anastassia Kovalenko.
Aasta nooreks motosportlaseks on sarnaselt eelmisele aastale Aksel Pärtelpoeg, kes saavutas SuperMoto Junior klassi Euroopa meistrivõistlustel teist aastat järjest kolmanda koha ja võitis ka Eesti meistrivõistlused.
Teist aastat valiti ka parimat meeskonda, kelleks olid sarnaselt eelmisel aastale Kert Varik ja lätlane Lauris Daiders, kes lõpetasid külgkorvide MM-hooaja 6. kohaga.

Anastassia Kovalenko. Foto: Karli Saul

Aasta parimaid autasustasid Eesti Mootorrattaspordi Föderatsiooni president Andre Sepp ja alakomisjonide liikmed. Neljandat aastat kuulutati välja ka eriauhinnad “Aasta mototegu” ja “Aasta sangar”. Nendest esimene on mõeldud Eesti motoelu käesoleva aasta kõige tähelepanuväärsema teo tunnustuseks, kus toimus veebihääletus ja rahvas valis 2019 „Aasta mototeoks“ Team Osula oma panuse eest Eesti motoringraja rajaäärse elu ja melu värvikamaks muutmisel.

„Aasta sangari“ tunnustusmeened said tänavu Kiviõli motofestivali eestveadajad Janek Maar ja Madis Olt ning Rahvuste krossil 2. koha saanud külkorvikoondis koosseisus Kert Varik, Lauris Daiders, Markus Normak, Karl-Albert Kasesalu, Gert Gordejev ja Keit Kivaste ning koondise manager Aare Noormaa.

Aasta motosportlased 2019

Parim motosportlane – Kevin Saar, 3-kordne Euroopa meister klassis Quad Open
Parim naismotosportlane – Anastassia Kovalenko, Itaalia MV 4. koht motoringrajas
Parim noor motosportlane – Aksel Pärtelpoeg, SuperMoto Euroopa meistrivõistluste 3. koht masinaklassis SM Junior
Parim meeskond – Kert Varik/Lauris Daiders, külgvankrite MM-i 6. koht
Parim endurosportlane – Elary Talu
Parim noor endurosportlane – Priit Biene
Dunlopi rändkarikas parimale noorele ringrajasõitjale – Hugo-Brent Freimann
Toivo Nikopensiuse rändkarikas parimale endurosõitjale – Elary Talu
Eesti Mootorispordi Ajaloo Ühingu rändkarikas parimale ringrajasõitjale – Hannes Soomer
Parim klubi motokrossis – Sõmerpalu Motoklubi
Parim klubi enduros – RedMoto Racing
NGK rändkarikas parimale klubile ringrajas – Vihur Motosport