Aasta parimad motosportlased on Kevin Saar ja Kadri Ehamäe

Kevin Saar oma tüdruksõbraga. Foto: Kalev Lille
Eile Tallink SPA & Conference Hotellis toimunud Eesti Mootorrattaspordi Föderatsiooni pidulikul hooaja lõpupeol autasustati lõppenud aasta parimaid sportlaseid ja klubisid ning avaldati tänu Eesti motospordile toetajatele. Aasta sportlasteks valiti tänavu meestest Kevin Saar ja naistest Kadri Ehamäe.

Lõppenud hooajal käis erinevatel motospordi aladel Eesti radadel võistlemas lähes 2000 motosportlast nii Eestist kui naaberriikidest ning välisvõistlustel osales tänavu pea 90 Eesti võistlejat. Üle 20 noore motosportlase esindas Eestit motokrossi EM- ja MM-võistlustel ning Speedway ja SuperMoto Euroopa meistrivõistlustel.
Eestis toimus 2018 aastal ühtekokku 85 võistlust, mille hulgas rahvusvaheliselt suure tunnustuse pälvinud enduro MM-etapp Tallinnas, külgvankrite motokrossi MM-etapp Kiviõlis ja quadide EM-etapp samas kohas.
2018 motoaasta on Eestile sarnaselt eelmistele aastatele olnud tulemusterohke. Tänavu tõid Euroopa meistrisvõistlustelt kuldse medali ära Kevin Saar ning pronksi Aksel Pärtelpoeg.

Aasta motosportlaseks valitigi tänavu Kevin Saar, kes tuli juba teist aastat järjest Euroopa meistriks klassis EMX-Quad.
Aasta naisportlase tunnustuse sai esimese eestlannana motokrossi MM-il osalenud ja Soome karikavõistlustel kolmanda koha saanud Kadri Ehamäe.
Aasta edukaim noor oli Aasta nooreks motosportlaseks tituleeritud Aksel Pärtelpoeg, kes saavutas SuperMoto Junior klassi Euroopa meistrivõistlustel kolmanda koha ja võitis Eesti meistrivõistlused.
Esmakordselt selgitati välja ka aasta parim meeskond, kelleks olid tänavu Kert Varik ja lätlane Lauris Daiders, kes saavutasid külgkorvide MM-il poodiumikohti ja lõpetasid hooaja MM-i 7. kohaga.

Aasta parimaid autasustasid Eesti Mootorrattaspordi Föderatsiooni president Andre Sepp ja alakomisjonide liikmed. Kolmandat aastat kuulutati välja ka eriauhinnad “Aasta mototegu” ja “Aasta sangar”. Nendest esimene on mõeldud Eesti motoelu käesoleva aasta kõige tähelepanuväärsema teo tunnustuseks, kus tänavu pälvisid „Aasta mototeo“ auhinnad enduro MM-i korraldusmeeskonna RedMoto klubi suurepärane töö Veiko Biene eest vedamisel, Rannar Uusna 12. koht WESS sarjas 11000 sõitja seas ja Sõmerpalu motoklubi 2. koht ISDE klubide arvestuses, kus osales üle 100 klubi.

„Aasta sangari“ tunnustusmeened said tänavu Tanel Leok, Aivar Leok, Tõnis Ross, Meelis Pärtelpoeg ja Arno Sillat.

Aasta motosportlased 2018

Parim motosportlane – Kevin Saar, Euroopa meister klassis Quad Open
Parim naismotosportlane – Kadri Ehamäe, esimene Eesti naine motokrossi MMil, Soome KV 3. koht
Parim noor motosportlane – Aksel Pärtelpoeg, SuperMoto Euroopa meistrivõistluste 3. koht masinaklassis SM Junior
Parim meeskond – Kert Varik/Lauris Daiders, külgvankrite MM-i 7. koht
Parim endurosportlane – Priit Biene
Parim noor endurosportlane – Priit Biene
Dunlopi rändkarikas parimale noorele ringrajasõitjale – Hugo-Brent Freimann
Toivo Nikopensiuse rändkarikas parimale endurosõitjale – Martin Leok
Eesti Mootorispordi Ajaloo Ühingu rändkarikas parimale ringrajasõitjale – Hannes Soomer