Aavo Talvar ja Karl Leesmaa jätkavad Eesti kardisarjas täiseduga

Aavo Talvar. Foto: Talvar Racing
Kardisõidu Eesti meistrivõistluste teisel etapil saavutas Talvar Racing kaks esikohta Nädalavahetusel jätkusid Eesti kardisõidu meistrivõistlused Järvamaal Aravetel teise etapiga. Talvar Racingu võidusõitjatest teenisid seal esikoha Aavo Talvar (Rotax Max) ja Karl Leesmaa (Rotax Junior).

Aavo Talvar edestas taaskord kõiki Rotax Max-klassi konkurente selge vahega. Kvalifikatsioonivõidule järgnesid esikohad nii eelfinaalis kui ka finaalis. Finaalile aga pani oma pitseri poole sõidu pealt alanud sadu. Esialgne hõre tibutamine muutus peagi korralikuks paduvihmaks ning asfalt kattus kohati paksu veekihiga. Mustrita slikkrehvidel kadus igasugune pidamine ning võistlus lõpetati, kui ettenähtud 20 ringist oli läbitud vaid 14. See tähendas, et välja anti vaid pooled punktid, võitja sai 15 punkti tavalise 30 asemel. Aavo ei lasknud end vihmast häirida, saavutas veenva esikoha ja tegi finišisirgel publiku meeleheaks efektse 360-kraadise pirueti. Ron Donald lõpetas eelfinaali neljandana, finaalis tegi aga ülihea stardi ja võttis end Aavo tuulde. Kahekesi sõideti ülejäänud konkurentidel kiiresti eest, kuid saju algus tabas Roni ootamatult ja üks kurv läks „pikaks“. Seega finaalis kolmas koht. EMV tabelis on Aavo kindel liider 75 punktiga ja Ron 48 punktiga kolmas.

Rotax Junioris võitis Karl Leesmaa nii eelfinaalis kui ka finaalis, kuid mõlemas sõidus hingasid rivaalid talle pidevalt kuklasse ja Karl pidi pingutama esimestest meetritest viimaseni. Finaalis pääses üks konkurent korraks temast isegi ette, ent kohe järgmisel ringil taastas Karl endise seisu ja hoidis juhtkohta ruudulipuni. Tasuks järjekordne võit ja maksimumpunktidega liidrikoht EMV tabelis. Võistluse pingelisust iseloomustab fakt, et esinelik mahtus finišis 1,2 sekundi sisse. Talvar Racingu värvides võistlev lätlane Valters Zviedris piirdus seekord võistlussõitudes seitsmenda ja kaheksanda kohaga, EMV tabelis on tema päralt kolmas koht.
Klassis Rotax Masters võitis Priit Sei eelfinaali ja asus ka vihmasajus toimunud finaali stardist juhtima. Kaasvõistlejatest lahti rebida siiski ei õnnestunud, teisalt ei suutnud keegi ka Priidu liidrikohta ohustada. Finaalivõit oli käeulatuses, kuid viimase kurvi eelsel pidurdusmaal tegi Priit pirueti. Ta sai küll kohe rajale tagasi, kuid võidu asemele tuli siiski leppida teise kohaga. Heigo Hummel lõpetas finaali neljandana. EMV punktiarvestuses on Priit teine ja Heigo viies.

Meeskondlikus arvestuses oli Talvar Racing seekord teine.

Eesti meistrivõistlustel järgneb nüüd kuuajaline paus, kolmas etapp sõidetakse 14. juunil Raplas.