Aavo Talvar ja Priit Sei asusid Rotaxi Balti sarja liidriteks

Aavo Talvar. Foto: RGMMC
Aavo Talvar. Foto: RGMMC
Lätis Ropažis alanud kardisõidu Rotaxi Balti karikavõistluste avaetapil olid Talvar Racingu sõitjaist võidukad Aavo Talvar ja Priit Sei

otax Mastersis jäi Priit küll kvalifikatsioonis ülinapilt alla lätlasele Juris Zālītisele, ent nii eelfinaali kui ka finaali võitis ta ülekaalukalt, juhtides esimesest ringist viimaseni.

Aavo võidud Rotax Senioris olid samuti selged, lisaks edestas ta kõiki tosinat konkurenti ka kvalifikatsioonis. Teistest Talvar Racingu sõitjatest sai venelane Sergei Munarev eelfinaalis 10. ja finaalis 7. koha, elu esimesel kardivõistlusel osalenud Risto Kappeti kohad olid täpselt vastupidised: eelfinaalis seitsmes ja finaalis kümnes.
Nii Priit kui ka Aavo asusid omas klassis Balti karikavõistluste liidriks maksimaalpunktidega.

Kõige konkurentsitihedamas klassis Rotax Junior oli Talvar Racing Ropažis esindatud koguni kolme sõitjaga, kõik võimete poolest esikohapretendendid: Karl Leesmaa, Jüri Vips ja lätlane Mihails Budovskis. Kahjuks ei õnnestunud kellelgi kolmest seekord oma potentsiaali realiseerida. Jüri lõpetas eelfinaali küll esimesena, kuid kohtunike meelest oli ta ühe möödasõidu teinud kollase lipu all ning 10 trahvisekundit kukutasid Jüri 9. kohale. Mihailsile läks kirja 8. ja Karlile 11. koht. Finaalis suutsid Mihails ja Karl oma kohti parandada, lõpetades vastavalt viiendana ja seitsmendana, kuna Jüri pidi liidrikohalt katkestama gaasitrossi purunemise tõttu ja protokolli läks talle kirja 11. koht.

Talvar Racingu kardisõitjad on taas võistlustules juba sel nädalalõpul, kui 26. aprillil peetakse Tabasalus Eesti meistrivõistluste avaetapp.

Ropaži võistluse tulemused: www.mylaps.com/en/events/1004549