Aavo Talvar ja Priit Sei võitsid Eesti meistritiitli

Karl Leesmaa. Foto autor: Olga Keikova
20. septembril lõpetati tänavune kodumaine kardihooaeg Tabasalus kardisõidu Eesti meistrivõistluste viimase, kaheksanda etapiga. Võistlus toimus imeilusa sügisilmaga ning paljudes klassides sündisid uued rajarekordid. Talvar Racingu sõitjaist saavutasid Tabasalus esikoha Aavo Talvar (Rotax Max) ja Priit Sei (Rotax Masters), mõlemad võitsid oma klassis nii eelfinaali kui ka finaali. Mõlemad krooniti ka Eesti meistriks.

Aavo oli meistritiitli kindlustanud juba varem, kuid ei teinud endale sellegipoolest hinnaalandust. Kaks järjekordset sõiduvõitu tähendasid perfektset hooaega Eesti meistrivõistlustel – 16 võitu 16 sõidust. Lisaks parandas Aavo ka Tabasalu rajarekordit ning nüüd on tema nimel kõigi Eesti kardiradade rekordid klassis Rotax Max.

Teistest Talvar Racingu sõitjaist lõpetas Paul August Lääne finaali 7. ja Rudi Reinkort 8. kohal. Ron Donald katkestas finaali rehvipurunemise tõttu, läbitud ringid andsid talle siiski 10. koha. Hoopis halvasti käis aga Risto Kappeti käsi, kes sattus süütu kannatajana konkurentide põhjustatud avariisse ja pidi finaali katkestama.

Ron lõpetas EMV hooaja neljanda kohaga, kolmandast jäi puudu vaid kaks punkti. Paul oli lõpptabelis 7., Rudi 11. ja vaid kahel etapil osalenud Risto 17. kohal.

Priit oli viimase etapi eel küll Rotax Mastersi Eesti meistrivõistluste liider, ent mahaarvamistega punktisüsteem jättis siiski otsad lahti. Priit aga lõi kohe korra majja: kindel võit eelfinaalis tagas talle tiitlivõidu ja seejärel võttis ta esikoha ka finaalist. Mullune selle klassi Eesti meister Erki Lehiste tuli sel hooajal esimest korda võistlusrajale ja võttis oludest maksimumi, lõpetades füüsiliselt raskel rajal finaali kolmanda kohaga. Heigo Hummel oli sunnitud finaalis katkestama, kuid hooaja kokkuvõttes kuulus talle EMV 5. koht.

Venelanna Ira Sidorkova hoidis Talvar Racingu lippu kõrgel klassis Mini 60. Dramaatilises finaalsõidus tõusis ta mitut puhku liidriks, kuid ülipõnevas ja -tasavägises finišiheitluses pidi siiski leppima kolmanda kohaga. Vaid üksikutel etappidel osalenud Ira teenis siiski välja EMV kaheksanda koha.

Rotax Junioris võitis Karl Leesmaa eelfinaali, kuid finaalis suruti ta lõpuks kaheksandaks. Lätlane Valters Zviedris oli eelfinaalis neljas, finaalis tõusis korra isegi teiseks, kuid siis lükkas üks jõhkra sõidumaneeri poolest tuntud konkurent ta lihtsalt rajalt välja. Kuna see toimus keset sirget, lendas Valters hooga nii kaugele, et sealt polnud võimalik enam asfaldile tagasi pääseda. EMV punktiarvestuses sai Karl neljanda ja Valters seitsmenda koha.

Võistkondlikult oli Talvar Racingu päralt seekord kolmas koht.