Addinol Honda Racing sõitjatel oli töine nädal

Aleksei Vinogradov. Foto: Rauno Kais
Addinol Honda Racingu sõitjad olid möödunud nädalal võistlustules nii Sõmerpalu staadionikrossil, kui ka Addinol Eesti meistrivõistluste teisel etapil Pärnu lennuvälja motopargis.

MX2 klassis võistlev Aleksei Vinogradov näitas Pärnu kvalifikatsioonis 32 osaleja hulgas 11ndat aega. Esimeses sõidus tuli Narva noormees 11ndal kohal ja tõusis peagi 9ndaks ning sõitis samal kohal mitu ringi. Kahjuks pidi ta aga sõidu mõned ringid enne lõppu tehnilistel põhjustel pooleli jätma. Teine sõit algas Vinogradovi jaoks sarnaselt esimesele, kuid seekord tal sõidu jooksul probleeme ei olnud ja ta lõpetas sõidu 9ndal kohal. Kahe sõidu kokkuvõttes kuulus talle 14. koht. Peale kahte etappi hoiab ta meistrivõistlustel 9ndat kohta.
Kolmapäeval toimunud Sõmerpalu staadionikrossi kvalifikatsioonis sai Vinogradov kirja 9. aja. Kummaski sõidus ületas ta lõpujoone kaheksandal kohal ja oli kokkuvõttes kuues.

“Pärnu etapp ei läinud minul ootuspäraselt. Olin kuidagi krampis ega suutnud endast kõike anda. Ei oskagi öelda miks. Võib-olla olin liiga närvis ja seepärast ei suutnud sõidu ajal end vabaks lasta. Pean endaga kõvasti tööd tegema, sest hetkel olid esiotsa mehed minust teravamad!” nentis Vinogradov.

Heido Havam (131). Foto: Rauno Kais

Masinaklassis MX1 osalev Heido Havam alustas Pärnu päeva kvalifikatsiooni 11nda ajaga. Esimeses sõidus heitles ta terve sõidu esikümne piiri peal ja lõpetas sõidu 9ndal kohal. Teine sõit kulges analoogselt esimesele, kuid ta tõusis isegi vahepeal esikuuiku lähedusse, kuid siis tuli kohti ära anda ning noormees sai taas 9nda koha ning etapi kokkuvõttes kuulus talle sama koht. Meistrivõistluste tabelis asub Havam peale Pärnu etappi seitsmendal kohal.

Sõmerpalu MX2 ja MX1 B klasside ühises kvalifikatsioonis oli Havami aeg 8., kuid sõitudes läks tal paremini kui ta lõpetas esimene sõidu 6. ja teise 5. kohal ning sai MX1 B arvestuses meeskonna juhi Juss Laansoo järel teise koha.

“Möödas on ka teine Eesti meistrivõistluste etapp mis toimus seekord Pärnus. Päev algas vabatreeningu ja kvalfikatsiooniga kus ülikiirel rajal lõpetasin 11 ajaga. Tuli oodata starte ja vaadata mis juhtuma hakkab. Esimese start sain rivi keskel minema ning mõne ringi möödudes nägin, et sõber Puhh (Jüri Triisa) on püütav. Nii siis sain järgi ja mõne ringi möödudes ka mööda. Sõidu lõpu poole hakkas ka selg ees vastu tulema lätlane Davis Livs, kuid ründavasse kaugusesse ei jõudnud. Sõidu lõpetasin üheksandana. Teine start oli juba natukene parem, kus olin jälle suhteliselt keskel, kuid paari ringiga sõitsin ennast seitsmendaks. Minu kahjuks ei kestnud see kaua, kuna kukkusin ühes tagasipöörde kurves ja see rõövis kohe kolm kohta. Uuesti liikuma hakates oli rütm natuke sassis, kuid see taastus üsna kiirelt ning jõudsin seltskonnale järgi. Jälle oli minu eest sõber Puhh, kes lubas peale esimest sõitu teises sõidus sõja kuulutada. Lahing jäi aga lühikeseks, kuna kaks ringi enne lõppu sain mööda ja miskipärast tuli ka meie vahele üsna suur vahe. Viimase ringi sain sõita täitsa rahulikult ning lõpetasin taas üheksanda kohaga. Järgmine etapp on Tihemetsas, mis on üks mu lemmik radadest ja olen kindel, et seal tuleb äge sõit!” oli Havam optimistlik.

“Aleksei päeva tegid keeruliseks tema stardid. Mõlemal korral lasi ta peale head regeerimist stardipuu liikumisele ning pärast ülihead stardikiirendust 250cc Hondaga enne esimest kurv gaasi liiga aegsasti maha. MX2 klassis on sellise keskpärase esimese ringi tulemusega väga raske head tulemust sõidust kirja saada. Lisaks kadus esimeses sõidus veel tema tsiklil esipidur ning mees keeras rajalt maha. Teise sõidu üheksas koht ei ole EMV etapil halb tulemus, kuid praegusel hetkel võiks juba tulemus natukene parem olla,” rääkis meeskonna juht Juss Laansoo. “Heido Havami poolt tuli aga MX1 klassis soliidne saavutus. Heido hakkab enda võistluspausist vaikselt välja tulema ning sõidujoon taastub. MX1 klassi sõitudes oli Pärnus võrreldes MX2 klassi omaga MM- ja EM-kogemusega mehi tunduvalt rohkem. Heido oli teises stardis tegemas üllatussõitu kui ta end poole distantsi peal suutis 7ks sõita, aga kahjuks röövisid pisike sõiduviga ning kukkumine temalt selle tulemuse. Samas Pärnu etapiga kerkis Heido EMV arvestuses MX1 klassi seitsmendaks meheks, seega temalt sellelt võistluselt kindlasti positiivne tulemus. Täname kõiki Addinol Honda Racing toetajaid: Addinol Lube Oil AS, Honda Motor Europe, Lucas Oil Moto Invest, Tööriista Market, Narva SK, Hartwall Jaffa, Coffee People, Smartshop RCD, Balti Haagis AS, HRC Eesti, JAK Disain,Klaar Puhastus, RM-Motors, AKR Ehitus.”