Addinol motokrossi Eesti MV jätkuvad sel nädalavahetusel Langel

Priit Rätsep (2) ja Harri Kullas (151). Foto: MX Mania
Priit Rätsep (2) ja Harri Kullas (151). Foto: MX Mania
Nädalavahetusel tegid meie krossisõitjad hooaja viimased etteasted motokrossi maailmameistrivõistlustel. Nüüd on aeg pilgud pöörata Addinol Eesti meistrivõistlustele, sest kätte on jõudmas otsustavad etapid. Sel nädalavahetusel, 3-4. septembril toimub Lange motokeskuses meistrivõistluste neljas etapp. Kuna Lange võistlus läheb ka Läti meistrivõistluste arvestusse, siis on oodata eriti põnevaid ja võitluslikke võidusõite.

Laupäeval, 3. septembril on kavas 8 meistrivõistluste klassi. Nendeks on 50cc, 65cc, 85cc, MX2, MX2Jun, MX1, Mini MX, MX V (Veteran). Läti MV arvestusse lähevad nendest 65cc, 85cc, MX2, MX2Jun, MX1, MX V klassid. Lisaks tulevad rajale veel Mini MX Hobi klassi sõitjad, kes sõidavad EKV punktidele.

Motospordis võib kõike juhtuda ja seda näitas ka Tihemetsa etapp. Võidult võidule sammunud Tanel Leok (KTM, KTM Racing Estonia) koges harvaesinevat ebaõnne ja heitlus tiitlile sai nüüd hoogu juurde. MX1 klassis läheb Langel starti liidrina Tanel Leok, kolme etapiga on ta kogunud 134 punkti. Teisel kohal asub 109 punktiga Gert Krestinov (Honda, Motoextreme). Kohe tema seljataga kolmandal kohal on 107 punktiga Aigar Leok (Yamaha, Sõmerpalu MK). Marulise hooga lähenevad aga esikolmikule Harri Kullas (KTM, KTM Racing Estonia) ja Priit Rätsep (Honda, PMC Honda Racing). Kullas asub 91 punktiga viiendal kohal ja Rätsep 85 punktiga kuuendal kohal. Kuid nende ees on ühel mehel veel medalimõtted ja selleks on Andero Lusbo (Yamaha, Kagu Motoklubi). Neljandal kohal oleval Lusbol on koos 102 punkti. Ilmselt nende kuue mehe seast MX1 klassi esikolmik hooaja lõpuks selgub.

MX2 klassis vahetus Tihemetsa etapiga liider, sest Tanel Leok kogus kahe sõiduga vaid ühe punkti. Klassi liidriks tõusis 133 punktiga Karel Kutsar (KTM, KTM Racing Estonia). Leokil on teisena koos 101 punkti. Kolmandal kohal asub 97 punktiga esimesel kolmel etapil head stabiilsust näidanud Claudius Roosma (Yamaha, Spordiklubi Yamamoto RC). Kuid kindlalt ta ennast seal praegu tunda ei saa, sest tema seljataga asuvad kolm meest, kel samuti medalimõtted peas. Neljandal kohal on 89 punktiga Erki Kahro (KTM, Pärnu Motoclub). Kahrol on kuuest sõidust sisse tulnud kaks katkestamist ja rohkem ebaõnnestumisi ta endale lubada ei saa. Kahro seljataga viiendal kohal on 85 punktiga Kristers Drevinskis (KTM, LAT). Kuuendal kohal asub 81 punktiga Kristjan Rätsep (Kawasaki, Motodepoo Kawasaki).

Pühapäev, 4. september on ühe väikese erandiga külgvankrite ja Quadide päev. Eesti meistrivõistluste arvestuses tulevad rajale Q50, Q100, Q200, Quad Open ja K/V. EKV punkte asuvad jahtima MX Hobi, Q200B, Quad Amatöör, Quad Hobi, Quad Veteran, Q250, K/V Veteran ja K/V Hobi klasside sõitjad.

Külgvankritel on kahte viimast etappi domineerinud Kert Varik ja Maarek Miil (KTM, AYR Racing Team). Sarja liidritena on neil kolme etapiga koos 132 punkti. Teisel kohal on väga head stabiilsust näidanud Gert Gordejev ja Keit Kivaste (ZABEL, RedMoto Racing). Nad on kõik kolm etappi poodiumil lõpetanud ja kokku on neil 120 punkti. Kolmandale kohale tõusid Jõgeva etapiga Raido Riim ja Ilvars Skultans (ZABEL, Türi Motoklubi). Enne Lange etappi on neil koos 106 punkti.

Quad Open klassis on nelja etapi järel 166 punktiga liidrikohal Kevin Saar (Honda, Pärnu Motoclub). Hooaja jooksul ülikiire olnud Saar näitas Jõgeva etapil, et ka tema on inimene ja võib eksida. Tänu sellele on meistritiitel veel lahtine. Kuldmedalilootusi pole kindlasti veel maha matnud Martin Filatov (Honda, Kagu Motoklubi). Vahe liidriga on tal 22 punkti ja kõik on veel võimalik. Kolmandal kohal asub 115 punktiga Rene Tarend (Yamaha, Sõmerpalu Motoklubi).

Sarnaselt eelmistele etappidele jagub kohapeal huvitavat tegemist kogu perele, eriti lastele. Koostöös Maanteeametiga pakume laupäeval lastele jalgrataste vigursõidu võimalust ja infot jalgratturi ohutuse teemal. Koostöös KTM Racing Estoniaga on võimalik teha esimest tutvust krossimootorrattasõiduga. Igal Eesti meistrivõistluste etapil toimub publikuviktoriin, millega tähistame 70 aasta möödumist esimesest motokrossivõistlusest Eestis.

Kõigi piletiostjate vahel loositakse välja kaks Tallinki kruiisi neljale inimesele Rootsi ja neli liitrit Addinoli mootoriõli.

Võistluste pidulik avamine toimub mõlemal päeval kell 11:00.

Toitlustaja pakub hommikusööki ja teisi roogasid alates registreerimise algusest võistluspaigas. Vaata menüüd siit.

Kokkuvõtet Tihemetsas toimunud Addinol motokrossi Eesti MV kolmandast etapist näeb siit: https://youtu.be/t_4OgEEO_yg