Adrenalin Arena Baltic Master on Andero Lusbo

Laupäeval, 14. märtsil sõideti motohallis Adrenalin Arena Baltic Master IV etapp, mis oli ühtlasi ka selle sarja viimane ning otsustav etapp. Kuigi kevadiselt soojad ilmad on vallutanud Eestimaa ning enamik krossisõpradest sõidavad juba ammu väliradadel, siis Baltic Masters’i peafavoriidid olid kõik kohal.

MX open masinaklassi kvalifikatsioonis, olid esimesed neli meest koguni 0.7 sekundi sees – eesotsas vigastusest taastuv ning sel korral koguni kahes klassis võistlev, Karel Kutsar (Sahkar KTM racing), tema järel soomlane Joni Roos (Suzuki), Andero Lusbo (Kagu MK, Suzuki) ning Ardo Kaurit (Yamamoto RC, Yamaha). Esimesest stardist sai kõige paremini minema soomlane, tema järel koheselt Kutsar, siis võistlussarja liider Lusbo, Kaurit stardis alles viies. Vaikselt hakkas aga Kaurit tagant poolt tõusma, möödudes järkjärgult eesolevatest sõitjatest. Lisaks heale kiirusele, aitas sel korral Kauritit ka konkurentide ebaõnn – Kutsar katkestas tehnilistel põhjustel kuuendal ringil, Roos, kes juhatas sõitu esimesed kümme minutit, pidi samuti kolm ringi enne lõpusirget mootorratta tehnilise vea tõttu hoogu vähendama ja laskma oma konkurendid mööda. Esimese sõidu lõppjärjestus – Kaurit, Lusbo, Roos. Teise sõidu järjestus otsustati ära juba stardis, esimesena sai minema Lusbo, teine Kaurit, kolmas Roos. Finišilipu lehvides edestas Lusbo Kauritit 2,3 sekundiga, Roos jäi maha liidrist 11.6 sekundit, punktiarvestuses vastavalt 47p, 47p ja 40p. Sarja üldvõitja samuti Lusbo, tema järel Kaurit, Roos kolmas.

MX2 masinaklassis alustas oma hooaega edukalt pikalt vigastuste küüsis vaevelnud Kutsar. Kvalifikatsioonis edestas ta lähimaid konkurente – Hans Priidelit (Redmoto, Kawasaki) ja soomlast Waltteri Koskineni (Honda) vastavalt 1,6 ja 1,8 sekundiga. Esimese sõidu võitiski Kutsar, teine oli soomlane Joona Marin (KTM), kolmas Koskinen. Teises sõidus sai hea stardi võistlussarja üldliider Koskinen, kes näitas kogu sarja vältel head kiirust. Kutsar, kes püsis kohe soomlase kannul, ületas finišijoone 0.3 sekundit peale Koskineni, kolmas Marin. Baltic Master’i neljanda etapi võitis punktide kokkuvõttes aga Kutsar (47p), teine Koskinen (45p), kolmas Marin (42p). Nelja etapi kokkuvõttes aga kindel võitja soomlane Waltteri Koskinen, teine Hans Priidel, kolmas Jan Jakobson.

MX B masinaklassis astus poodiumi kõrgemale astmele Dmitri Vinogradov (Energia SK, Kawasaki, mõlemas sõidus teine, 44p), teine Günther Põllumäe (Tihemetsa MK, KTM, 1. sõit 3. koht, 2. sõit 1.koht, 43p), kolmas Janne Metsamäki (FIN, Suzuki, 1. sõit 1. koht, 2. sõit 3.koht, 43p). Nelja etapi kokkuvõttes aga võtja Metsamäki, teine Põllumäe, kolmas Margus Leetberg (Motodepoo Team Green).

MX C masinaklassi võit läks Sõmerpalu Motoklubi sõitja Mirko Raupale (Kawasaki, 1. sõit 1. koht, 2. sõit 2.koht, 47p), teiseks tuli Ranno Kaju (Viljandi VMK, Yamaha, 1. sõit 4. koht, 2. sõit 1.koht, 43p), kolmas Niko Hellman (FIN, 1. sõit 3. koht, 2. sõit 4.koht, 38p). Sarja võitja samuti Mirko Raup, teine Kardo Orav (Mini RC), kolmas Jorma Arukase (Pärnu MC).

MX D mõlemad sõidud võitis Tanel Turro (Honda, Mini RC). Teine oli samuti mõlemas sõidud teine olnud Maris Feldmans, kolmas Jaanus Pitk (Viljandi VMK, Yamaha). Baltic Master 2015 üldarvestuses samuti kindel võit Turrole, teine Pitk, kolmas Feldmans.

Naisi oli taaskord Sõmerpalu motohalli kogunenud terve stardipuu täis. Kindla võidu, nagu ka eelmisel kolmel etapil, võttis lätlanna Samantha Josta (Yamaha 125cc). Teine oli kokkuvõttes Josta kaasmaalanna Elina Kalnina (KTM 125cc), kolmas soomlanna Julia Mattila (Kawasaki 250cc). Kokku võttis naisi sarjast osa 15, suurem osa neist kõikidest etappidest! Sarja üldvõit läks kindlalt Jostale, teine Mattila, kolmas aga Viljandi VMK sõitja Kristiina Raba.

Suured tänud kõikidele toetajatele ja abilistele, sügav kummardus kõikidele sõitjatele, kes sarjast osa võtsid! Adrenalin Arena Baltic Master 2015 sarja üldvõitjaid autasustatakse sügisel.