Adrenalin Arena cup lastele EKV II etapp tõi motohalli rekordarv lapsi

adrenalinarenaKoolivaheaja viimane reede on traditsiooniline lastepäev Adrenalin Arenal. Kella kaheks oli halli kogunenud ligi 70 nelja riigi noort sportlast, kes kokku moodustasid ligi kolmandiku kõikidest osavõtjatest!

Kõikides masinaklassides – 50jun, 50cc, 65cc ja 85cc stardipuud olid täis ning ka sõidud olid ülipõnevad.

Kõige pisemad, 50junior klassi poiste ringiajad erinesid üksteisest kuni 45 sekundit, eks ka sõidukogemus oli poistel erinev – mõnede jaoks alles esimene võidukihutamine, teistel aga juba paariaastane sõidukogemus selja taga. Puhta töö selles klassis tegi läti poiss, Janis Reisulis, kes võitis nii kvalifikatsiooni, kui ka mõlemad sõidud ning kahe võistluse kokkuvõttes hoiab kindlalt 82 punktiga esimest kohta üldtabelis, poisi parim ringiaeg oli võistlustel 1.07.34. Märkimisväärne on ka see, et Janis on alles viie aastane! Tubli teise koha sõitis välja eesti poiss Robin Teesalu, kes mõlemas sõidus vaid paari sekundiga jäi Reisulise selja taha. Kolmanda koha heitlus oli samuti põnev, kahe sõidu kokkuvõttes oli kolmel poisil võrdne arv punkte, kuid teise sõidu parima tulemus oli määrav ning poodiumi kolmandale kohale astus nr 88 Otto Mattias Rootalu.

50cc masinaklassis võidutsesid taaskord lätlased, alla minuti ringiaegu sõitsid vaid kolm poissi – nr 24 Janis Kubulins, 567 Edvards Bidzans ja 72 Karlis Reisulis, selline oli ka mõlema sõidu esikolmiku järjekord finišilipu lehvides ja kohtade jaotus poodiumil, parim eestlane selles klassis oli nr 454 Mikk-Martin Lõhmus, kes läti poiste järel neljas. Üldkokkuvõttes järjestus järgmine: Bidzans 94, Kubulins 84 ja Reisulis 80 punkti.

Tõeliselt ilusaid ja põnevaid sõite pakkus 65cc masinaklassi sõitjad. Päeva kiireima aja kõikide klasside arvestuses sõitis nr 33 Meico Vettik – 50.67, kes edestas kvalifikatsioonis 1.9 sekundiga Jörgen Matthias Talvikut ja 2.2 sekundiga Allar Penti. Parima stardi esimeses sõidus sai 611 Allar Pent, kuid kaua tal sõitu juhatada ei lastud, Vettik möödus Pendist peale paari ringi ning sõitis kindlalt esimesena lõpuni. Teine Pent ja esimese sõidu kolmas oli nr 99 Jörgen Matthias Talviku. Teise sõidu stardi võitis see kord kvalifikatsiooni teine Talviku, ka temal ei lasknud Vettik kaua stardi võidurõõmu nautida ning möödus temast juba teisel ringil. Vettik, Talviku ja Pent pakkusid kaunist ja adrenaliinirohket ratas-rattas sõitu. Mahajääjast ebaõnnestunud möödumine tõi Talvikule aga kukkumise, paari ringi pärast aga tehnilistel põhjustel katkestamise. Teise sõidu lõppjärjestus Vettik, Pent ja nr 35 Kenth Lusenberg. Talviku katkestamine andis ka kahe sõidu kokkuvõttes Lusenbergile kolmanda koha. Kahe võistluse kokkuvõttes juhib
Pent (94 punkti), teine Lusenberg (74 punkti), kolmas Talviku (73 punkti). Vettik esimesest etapist osa ei võtnud, seega peab ta üldtabelis hetkel leppima alles kuuenda kohaga.

85cc masinaklassist võttis osa 18 sõitjat ja poodiumikohad polnud kuni viimase sõidu lõpusekunditeni jagatud. Kvalifikatsiooni kiirem oli 626 Henry Vesilind 51.04, edestades nr 21 Toms Babrisit 1.4 sekundiga ja nr 78 Hans Priidelit 1.5 sekundiga. Esimese sõidu võitis halli võistlusdebüüdi teinud lätlane Babris, kohe tema järel, 1.5 sekundit hiljem Vesilind ning kolmas kvalifikatsiooni viies nr 718 Kairo Katkosilt. Teise sõidu võitis aga Vesilind, teine Hans Priidel, kes sai viimaselt ringidel sisse hea rütmi ning jõudis üle finišijoone vaid 0.3 sekundit hiljem Vesilinnust, kolmas Läti poiss Babris. Kahe sõidu kokkuvõttes esimene Vesilind, teine Babris ja kolmas Priidel. Üldtabelit juhib 87 punktiga Vesilind, teine Priidel (67 punkti) ja kolmas soomlane Jami Niemilä (59 punkti).

Adrenalin Arena tänab kõiki osavõtjaid – nii sportlasi kui ka nende vanemaid ja mehaanikuid. Suur aitäh võistluste korraldusmeeskonnale – meedikutele, ajavõtjale, lipumeestele, kohtunikele ning neile, kes vähemal või suuremal määral päeva läbi viia aitasid.
Samuti täname EMFi, kes ka seekord tasus ühekordsed litsentsid, A. le Coq’I maitsvate jookide ja Varese külaliste maja hõrgutava supi eest.
Auhinnafondi aitasid kokku panna Jopa, KTM, Mati Pärnasalu, perekond Michelised ja Katkosilt.

Adrenalin Arena lastevõistluste kolmas etapp sõidetaks kevadkoolivaheajal 21. märtsil.

Täpsemad tulemused:
www.mylaps.com/en/events/982641