Aigar Leok on selle aasta parim liivasõitja

Aigar Leok. Foto: Rauno Kais
Pärnu lähistel asuvas Potsepa karjääris sõideti selle aasta teine suvine kestvuskrossi Eesti meistri- ja karikavõistluste etapp, kus selgus ühtlasi ka Eesti parim liivasõitja – Sandman ning esikoht mängiti samade kolme mehe vahel välja, kes olid ka avaetapil Vilaski absoluutarvestuse TOP3.

Kuna avaetapil teise koha saanud Aigar Leok sai seal käed korralikult villi, siis käte säästmise mõttes ta eilsel Mulgikrossil ei võistelnud. Vilaski võitumees Jan Jakobson seevastu osales Mulgikrossil, kuid tema võistlus oli suhteliselt lühike, kuna ta kukkus juba avasõidu stardikurvis, teises sprindisõidus oli küll viies, kuid viimases taas katkestas.

Potsepal asus võistlejaterivi etteotsa Jakobson (Kawasaki, Sõmerpalu MK), kuid teisel ringi sai Aigar Leok (Yamaha) oma klubikaaslase kätta ning pääses ka mööda ning suutis edu võiduka lõpuni hoida. Kolmandaks tõusis sõidu vältel Vilaskis samuti kolmanda koha saanud Martin Leok (KTM, Sõmerpalu MK). Punktidega jäid Aigar Leok ja Jakobson viiki, kuid tänu tänasele tulemusele on 2018 aasta Sandman Aigar Leok.
Klasside arvestuses järgnesid Aigar Leokile E-1s Marek Künnapas (Husqvarna, Pärnu MC) ja Kermo Uue (Yamaha, MK AEX). E-2s sai Jakobsoni järel teise koha samuti Mulgikrossil võistelnud Jüri Triisa (Beta, RedMoto Racing) ning kolmas oli selles klassis Tanel Rauk (Kawasaki, Saku MK). E-3 võitis sarnaselt Vilaskile Elary Talu (KTM, Sõmerpalu), kellele järgnesid Argo Keerme (KTM, Jõhvi MK) ja Indrek Tomingas (KTM, Lääne MK). Martin Leok võttis seevastu Enduro klassi esikoha Riho Keerme (KTM, Jõhvi MK) ja klubikaaslase Kalev Kriisi ees.
Veteranid 40+ arvestuses võidutses Tarmo Jaasi-Tamm (KTM, K&K MK), teiseks sõitis end Reio Engman (Yamaha, Lääne MK) ja kolmandaks Aivo Rabbi (KTM, Paikuse MK). Seeniorid 50+ parim oli aga sarnaselt Vilaski etapile Toivo Nikopensius (Yamaha, Paikuse MK), Jüri Makarov (Honda, Pärnu MC) oli avaetapil ja ka täna teine ning kolmandaks platseerus Andrus Allikvee (KTM, Aare SK).
Noorte 85cc klassi võidu viis Soome Tiitus Enjala (Kawasaki), kes sai eile Mulgikrossil samas klassis 9nda koha. Potsepal järgnesid soomlasele samuti eile Mulgikrossil sõitnud ja seal 13nda koha saanud Joosep Pärn (KTM, Pärnu MC) ja Tristan Loob (Husqvarna, Pärnu MC).
Hobi B klassis võtsid kaksikvõidu Pärnu motoklubi sõitjad Mati Nuut (KTM) ja Siim Rotmeister (Honda), kellele järgnes Vilaskis selle klassi võitnud Rando Ilves (Yamaha, MK K&K). Hobi C’s jättis võidu koju Risto Ild (Yamaha), teiseks sõitis end Genry Arras (Yamaha) ja kolmandaks Urmo Limm (Kawasaki, Pärnu MC). Hobi D esikolmiku moodustasid kohaliku Pärnu motoklubi sõitjad Riho Ild (Yamaha), Gert Kase (Honda) ja Raido Kiisk (Yamaha).
Kaunima soo võistluse võitis sarnaselt Vilaski etapile Kris Jalas (TM, Sõmerpalu MK), teiseks sõitis end raskel liivarajal Agnes Võsanurm (KTM, Pärnu MC) ja kolmandaks Jane Ilves (Husqvarna, Sõmerpalu MK).

Quadide sõitu juhtis Vilaski võidumees, eelmise aasta Euroopa meister, Kevin Saar (Honda,Pärnu MC), kuid tema sõit jäi purunenud keti tõttu pooleli viimasel ringil. Peale seda kerkis esimeseks Argo Abel (Yamaha, Kagu MK), kes võitis ka sõidu Martin Toovise (KTM, KTM Racing Estonia) ja Rene Tarendi (Yamaha, Sõmerpalu MK) ees. Quad Hobi arvestuses sõitsid end esikolmikusse Raido Viinapuu (Kawasaki, RedMoto Racing), Aigo Soosaar (Yamaha, Pärnu MC) ja Mark Saar (Kawasaki, RedMoto Racing).
Quadidega koos rajal olnud ATV-de kiireim oli Lennart Kiivit , teise koha sai Taivo Kaarna (mõlemad Can-Am, Motohai) ja kolmanda Ernst Saan (Can-Am, Valga MK).

Kestvuskrossis tuleb nüüd Eestis vahe sisse ning nüüdsest keskenduvad kestvuskrossidel võistlejad rohkem motokrossile ja endurole.