Aigar Leok sai enduro MM-il neljanda koha

Aigar Leok. Foto: enduro-abc.com
Aigar Leok. Foto: enduro-abc.com
Prantsusmaal Requistas lõppesid käesoleva aasta enduro maailmameistrivõistlused, kus osalesid sarnaselt eelmistele etappidele ka Aigar Leok ja Rannar Uusna.

Laupäeval sõitis E3 klassis osalev Aigar Leok (TM) enda arvestuses esimesel katsel välja teise aja ning seejärel olid tema kohad 2st 5ni ja ta tõusis päeva teises pooles ka kolmandaks. Kahjuks näitas seni neljandal kohal olnud soomlane Matti Seistola (Sherco) kahel viimasel katsel Leokist paremat minekut ja edastas teda lõpuks 10 sekundiga. Päeva võitis austraallane Matthew Phillips (KTM), kes edestas prantslast Mathias Bellinot (Husqvarna) 15,5 sekundiga, Seistola jäi prantslasest omakorda 19 sekundit. Tänu sellele seisule oli kindel, et Leok enam Seistolat ei püüa ning neljas koht oli kindel.
Eile sõitis Leok kindla peale ja ei hakanud riske võtma ning tulemuseks kuues koht. Päeva kiireim oli Bellino, kellele järgnesid Seistola (+10 sek) ja hispaanlane Jonathan Barragan (Gas Gas, +12,6), kes Leokiga koos motokrossi MM-il võistelnud.
E3 klassi maailmameistriks tuli Bellino (254 punkti), teise koha sai Phillips (221 p) ja kolmanda Seistola (195 p), Leoki saagiks jäi 169 punkti ja neljas koht.

E2 klassis osalev Rannar Uusna (KTM) kukkus avapäeval ja vigastas oma jalga, kuid suutis valu kiuste päeva lõpetada. Kahjuks oli tal hooldealasse sisenemise ajaga segadus, mille tõttu eestlane sai kirja katkesamise. Eile sai Uusna valutava jalaga ikkagi nii palju sõita, et päev kümnendal kohal lõpetada. E2 ilmameistriks tuli laupäeval teise koha saanud ja eile katkestanud prantslane Antoine Meo (KTM, 245 p), hõbeda sai finaaletapil mõlemad päevad võitnud itaallane Alex Salvini (Honda, 231 p) ja pronksi Pierre Alexandre Renet (Husqvarna, 175 p), kes pidi vigastuse tõttu viimase etapi vahele jätma. Esimest aastat E2 klassis osalenud Uusnale kuulus 47 punktiga 12s koht.

E1 klassis tuli aga maailmameistriks Leoki tiimikaaslane soomlane Eero Remes.

Leok pühendub nüüd oma tervise turgutamisele ja läheb esimese asjana oktoobri keskel õlaoperatsioonile. Uusna hooaeg ei ole aga veel lõppenud ja teda ootab ees Euroopa meistrivõistluste finaal, mis sõidetakse 31.10 – 1.11 Saksamaal Rüderstorfis.