Aigar Leok võidutses EHKK sarja teisel etapil

Foto: Motostart Photography
Foto: Motostart Photography
Läinud laupäeval toimus EHKK teine etapp Tihemetsas, Lauri krossirajal. Varajane hommik pakkus ilusat ilma ja super rada mis meelitas ajasõitu 240 võistlejat, kuid kella üheteistkümnest alates kostitas ilmataat kõiki korraliku vihmaga. Kuna sadu kestis terve päeva siis rajaolud muutusid iga sõiduga raskemaks ja nii tuli ühishääletuse tulemusena teine sõiduvoor ära jätta.

Esimene start toimus Retro, 2Takti ja Naiste klassidele ning parimad tulemused tulid vastavalt Retros Kristjan Lüüding, Jüri Kummer ja Pavel Kalistratovile, 2Taktis Kairo Katkosilt, Rauno Mägi ja Siim Ihatsile ning naiste parimad olid Loree Roots, Larissa Skudskaya ning Kris Jalasele.

Järgmistena olid stardis kiired ja muhedad MX40+MX50 klassid kus sel korral tegi ilma Aivo Rabbi võites sõidu peaaegu 10sekundiga Urmas Heliste ja Valeri Homini ees. MX50 arvestuses kiireim Enno Lustus, soome külaliste Pertti Saloneni ja Tapani Räsaneni ees. MX30 klassis oli esikohale üks tihedamaid rebimisi hoolimatta juba päris keeruliseks muutunud rajast ja rivi asusu vedama Anti Adulas. Kuid seljataga hoidis end tihedalt Leho Kägu kes ka sõidu kulgedes suutis mööduda ning võtta etapivõidu lükates teiseks Adulase ning kolmandaks pressis end sõidu lõpuks Rando Ilves.

MX D klass üllatas aga rohke võistlejate arvuga kus kokku oli rajal 65 võistlejat ning seega võeti vastu otsus lüüa klass kaheks ehk 35 kiiremat põhisõitu ja 30 aeglasemat lohutussõitu. Pori istus kõige paremini Risto Ildile kes purjetas ühkes üksinduses teiste eest minema. Teisena jõudis finishisse Jaanus Erimäe ja kolmandana Raimo Kagarov.

Nüüd oli käes MX A+Juunior klasside ühisstardile mis on päeva kiireimate meeste sõiduks. Stardikurvist väljus esimeesena Aleksei Vinogradov kellel tihedalt kannul Aigar Leok. Üsna peatselt Aigar ka möödus Alekseist ning asus ka sõitu juhtima, Aleksei seljataga olid omakorda ohtlikult lähedal Vjatseslav Golovkin ja Rogert Room. Sõidu edenedes tegi head tempot Room ning võttis peatselt sisse kolmanda positsiooni Golovkini ees ja astus Vinogradovi kandadele. Paar ringi enne sõidu lõppu möödus Room ka Vinogradovist ning tegi sellega üsna tugevas konkurentsis oma karjääri ühe parima sõidu. Poodiumile mindigi Aigar Leoki(Sõmerpalu Mk) juhtimisel, teine Rogert Room(Motodepoo Kawasaki) ja kolmas Aleksei Vinogradov(Addinol Honda). Samas stardis osalenud Juunioritest oli parim Jan Jakobson, teine Daniil Balandin ja kolmas Aaron Nau. Peale kahte etappi juhib EHKK karikasarja Aigar Leok 75punktiga, Harri kullase 72punkti ja Tanel Leoki 64punkti ees.

Nüüd jäi veel sõita kaks starti esimese võistlusvooru lõpuni ja esimene oli MX C start kus kohti vahetati igal ringil. Parima tulemuseni jõudis Alvar Tint kellest 12 sekundi kaugusele jäi Jorma Arukase kes omakorda edestas vaid 3 sekundiga Aivar Orgu. Päeva viimaseks jäi MX B klassi start kus hommikul oli ajasõidus 22 võistlejat kuid stardipuu taha tuli vaid kaheksa. Omaette sõitu tegi Lauri Pöör kes esimest aastat MX B klassis kaasa löömas on ning võttis ka kindla võidu. Teiseks tuli endalegi üllatuslikult Mihkel Reino ning kolmandaks Kermo Uue kes samuti teevad sel hooajal debüüti antud klassis.

Suurimad tänusõnad ütleb Eesti Hobikrossiklubi: Dynami:t energy, Motodepoo, Motul Eesti, Kenomer, Defton, Boston Project, Yamahakeskus ning Crostic tänu kelle toetusele toimub võistlus iga ilmaga. Samuti kõigle võistlejaile ning kaasaelajatele ning kohtume juba suvises Põlgastes 11.juunil 2016.