Aigar Leok võidutses EHKK Türi etapil

Aigar Leok. Foto: Motostart Photography
Aigar Leok. Foto: Motostart Photography
Läinud laupäeval 30.juulil sõideti Kihli Motokeskuses Eesti Hobikrossiklubi karikasarja viies etapp. Ilm oli fantastiline ja toimus rohkelt põnevaid võidusõite.

Päev algas ühisstardiga naiste, retro ja 2taktiliste klassidele kus taset näitas nüüdseks Euroopa Meister Klassik Motokrossis, Jaanus Lüüding 1974 aastast pärit retrotsikliga võites ka kiireimat 2taktiliste arvestuses sõitnud Andreas Arrast. Retro klassi esikolmik päeva kokkuvõttes oli vastavalt Jaanus Lüüding, Kritjan Lüüding ja Meelis Linaste. Samas stardis osalevad ka naisvõistlejad kelle esikolmik sel korral kujunes vastavalt Loree Roots, Kadri Ehamäe ja kolmas Liisi Kurusk. Kahetaktiliste parimad sel korral Andreas Arras, Tarmo Tomson ja Siim Ihats.

Nüüd oli kord startida veteran võistlejail ehk MX40 ja MX50 ühisstart kus esikoha hõivas kodurajal sõitev Heigo Lauren kes ka kindlalt mõlemad sõidud juhtis. Teise ja kolmanda koha heitluses osales aga kolm võistlejat, Urmas Heliste, Aivo Rabbi ja Marko Pedras. Teises sõidus jäi siiski Rabbi peale ning võttis kokkuvõttes kolmanda koha jättes Pedrase poodiumilt välja, Heliste napsas nende vahelt aga teise koha. MX50 arvestuses esikohale konkureerisid Enno Lustus ja Pertti Salonen kes võttis esimeset sõidust ka võidu. Teises sõidus siiski Lustus võttis võidu ja viis sellega ka päeva parima koha endaga kaasa, teine Salonen ja kolmas Meelis Vahter Saaremaa Motoklubist.

Järgmisena kihutasid üle kolmekümne aastased amatöörid ehk MX30 klass kus Reemo Veski võttis esimeses sõidus esikoha kuid teises sõidus pidi selle juba suht alguses loovutama tehniliste probleemide tõttu, samuti pidi loobuma ka järgmisena liidriohjad enda kätte võtnud Mihkel Männamaa tänu tagarehvi purunemisele. Päeva kokkuvõttes võttis võidu hoopis Anti Adulas edestades Jan Pendlat ja Rando Ilvest.

Algajate ehk MX D klassis oli põnevust üksjagu kui esimese sõidu esikolmikus figureerisid Reio Tapner, Hardi Prans ja Reiko Muttik siis teises sõidus jäi esialgsest kolmikust sinna pidama vaid Prans kes ka päeva kokkuvõttes esikoha võttis. Teiseks aga tõusis Karl Lõbus ning kolmanda koha hõivas tänu teisele heale sõidule Mihkel Tääkre.

MX C klassis ehk edasijõudnud amatöörid oli asi veelgi segasem sest esikolmiku kohtadel figureeris kokku kuus erinevat nime nagu Ülar Karing, Remmi Uibupuu, Taivo Tilk, Kermo Rannik jne. Sel korral oli tugevaim Madis Lepikov, teiseks tõusis päeva lõpuks Remmi Uibupuu ja kolmandaks Mikk Erm.

MX B klassi esimeses sõidus käis kõva heitlus Lauri Pööri ja Mait Kaha vahel jäätes kolmanda mehe poole minuti kaugusele sõidu lõpuks. Teises sõidus tegi tempot aga esimeses sõidu kolmas mees, Kristjan Danel Tilk ning sõitis ära seitsme sekundiga Kaha eest. Kahe sõidu kokkuvõttes läks esikoht siiski Mait Kahale, Tilk teine ja Lauri Pöör kolmas.

Päeva kiireim start kuulus MX A+Juunior klassidele kus sõidetakse EHKK karikasarjas kolm lühikest sprintsõitu, et pakkuda publikule põnevust ja hoida ka pinget võistlejate seas. Esikohale konkureerisid väga võrdselt ja tugevalt Aigar Leok ja Andero Lusbo. Esimese sõidu võitis alla sekundilise eduga Leok, teises sõidus domineeris aga Lusbo mis tähendas seda, et kolmas sõit saab määravaks ja päeva põnevaimaks. Kolmandas sõidus Leoki start õnnestus hästi ning ta juhatas lõpuni kuigi Lusbo sõitis terve sõidu vaid mõne meetri kaugusel jäi finishis natuke alla kahe sekundi lahutama teda esikohast. Päeva kokkuvõttes võit Aigar Leokile Sõmerpalu motoklubist, teine Andero Lusbo Kagu Motoklubist ja kolmas Rogert Room Motodepoo Kawasakist. Juuniorite vahel käis samuti tihe rebimine kus konkurentsis olid Jan Jakobson, Claudius Roosma, Aron Lenzius, Johannes Nermann ja Hans Priidel. Kolme sõidu kokkuvõttes läks võit Roosmaale, teine Nermann ja kolmas Jan Jakobson.

Üldtabelis juhib käesoleval hooajal EHKK karikasarja peale Türi etappi Aigar Leok 213 punktiga, teisele kohale tõusis Raido Nei 157 punktiga ja kolmandaks Rogert Room 151 punktiga.

EHKK karikasari tänab kõiki meeldivaid inimesi kes kohale jõudsid või üritusele ka distantsi taga kaasa elasid ja kohtub juba teiega 27.augustil Abi krossirajal Võrumaal kus sõidetakse ajalooline motokross Suure Munamäe Torni rändkarikale ja seda juba 54 korda!