Aigar Leok võidutses Nuia Suursõidul

MX Open A start: Aigar Leok (111), Indrek Mägi (410), Jan Jakobson (770). Foto: Motostart Photography

Eile sõideti Karksi-Nuia lähistel asuval ühel Eesti põnevamal motokrossirajal TOP200 karikasarja teine etapp, kus kiireimas MX Open A klassis võidutses avaetapi vahele jätnud Aigar Leok. Külgvakritel tegid hooaja esimese koduse võistluse hiljuti MM-poodimile sõitnud Kert Varik ja Lauris Daiders.

MX Open A klassi kvalifikatsioonis sõitis kiireima aja välja Aigar Leok (Yamaha, Sõmerpalu MK), kes edestas teise aja sõitnud Indrek Mägi (Kawasaki, Mägi Racing) parimat ringiaega 0,4 sekundiga.
Avasõidus heitlesid esimestel ringidel esikoha pärast Mägi ja kvalifikatsiooni kolmas Jan Jakobson (Kawasaki, Sõmerpalu MK), kuid sõidu keskel tõusis liidriks Leok, kes liidrikohta sõidu lõpuni käest ära ei andnud. Mägi ületas lõpujoone teise ja Jakobson kolmandana.
Teist sõitu asus juhtima Leok, kuid peagi möödus temast klubikaaslane Jakobson ning seekord ta ei vääratanud ja võitis sõidu Leoki ees. Mägi sõitis terve sõidu kolmandal kohal ja sellel ka lõpetas.
Kahe sõidu kokkuvõttes võitis etapi Leok (47 punkti), teine Jakobson (45 p) ja kolmas Mägi (42 p).
MX Open A Eesti karikavõistluste liider on peale kahte peetud etappi Jakobson (89 p), kellele järgnevad Karksis neljanda koha saanud Martin Leok (70 p) ja Mägi (63 p).

Kohalikele karikatele võistelnud külgkorvidel sai rajal näha hiljuti esmakordselt MM-poodiumile sõitnud Kert Varikut, kes võistleb tänavu koos lätlasest korvimehe Lauris Daidersiga. Mehed näitasid ka Karksis sellist minekut, et konkurendid kaotasid neile mõlemas sõidus vähemalt poole minutiga. Kummaski sõidus järgnesid Varik/Daidersile (AYR) Eesti meistrivõistluste liidrid Markus Normak/Karl-Albert Kasesalu (Zabel, MK GasGas) ning kolmandaks tuli lätlane Didzis Gorbenko koos eestlase Tanel Kõivuga (Zabel), kes olid sõitudes vastavalt kolmandad ja neljandad.

TOP200 motokrossi karikasarja arvestuse kiireimas klassis MX Open B ei leidunud vastast Marek Sonnile (Husqvarna, Kose AMK), kes võitis mõlemad sõidud Venemaa sõitja Victor Hodyrevi (KTM) ja Henri Mölli (Suzuki, MK Sinilind) ees.
TOP200 sarja liider on samuti Sonn (712 p), teine Karksi seitsmes mees Siim Palatu (705 p) ja kolmas Kermo Uue (698 p), kes oli Karksis kuues.
MX Open C klassis võtsid kolmikvõidu Pärnu motoklubi sõitjad Urmo Limm (Kawasaki), Margo Merits ja Risto Ild (mõlemad Yamaha). MX Open D esikolmiku moodustasid Hardi Prans (KTM, Sõmerpalu MK), Riho Ild (Yamaha, Pärnu MC) ja Olli Pohjonen (Yamaha, Paikuse MK). MX Open E arvestuses võidutses Aleksandr Vatter (Yamaha, Lääne MK), teise koha sai Mattias Graumann (KTM, Pärnu MC) ja kolmanda Kert Kikkas (Husqvarna, Sõmerpalu MK). Samas klassis osalenud naiste klassis tegi sarnaselt avaetapile Põlvas kõva esituse Kadri Ehamäe (Honda, RedMoto Racing), kes oli avasõidus üldarvestuses teine ning teises sõidus kuues. Naiste klassis, kus võistles ühtekokku 9 kaunima soo esindajat, järgnesid Ehamäele Teele Raja (Honda, HRC Eesti Racing Team) ja Krissu Konoplitski (KTM, Sõmerpalu MK).

Veteranide võidukihutamistes võitis 40+ arvestuses etapi Tarmo Jaasi-Tamm (KTM, MK K&K) venelase Mikhail Gudkovi (KTM) ja Avo Ärmi (Yamaha, Kohila Motospordi klubi) ees. 50+ parimaks osutus seekord Jaan Tang (KTM, RedMoto Racing), kellele järgnesid Lembit Nõlvak (Yamaha, Roosna-Alliku MK) ja Pertti Salonen (Yamaha, Kagu MK).

Lisaks peeti Karksi-Nuias ka Mulgi meistrivõistlused, kus tänavu võidutses Renno Ruubel (Yamaha) Riho Rebase (KTM, RedMoto Racing) ja Ragnar Valdsteini (Husqvarna, Karksi Racing Team) ees.

TOP200 järgmine etapp sõidetakse 9. juunil Türi lähistel asuvas Kihli motokeskuses.

Järgmisel nädalavahetusel saavad alguse aga sooloklasside Eesti meistrivõistlused ja seda Tartu lähistel asuvas Lange Motokeskuses, kus peetakse lisaks Eesti tiitlivõistlustele ka Läti MV etapp, mis tähendab, et rajal on Baltikumi parimad sõitjad ning lisaks ka teiste naaberriikide kiiremad sõitjad. Lisaks sooloklassidele on Langel stardis ka juba oma hooaja esimese EMV etapi Kiviõlis pidanud külgkorvid ja quadid, kus peetakse samuti Läti MV etapp.