Aigar Leok võitis Kohtla-Nõmme kestvuskrossi

Aigar Leok Kohtla-Nõmmel. Foto: Matti Kämärä
Peale pikemat suvepuhkust sõideti taas kestvuskrossi Eesti meistri- ja karikavõistluste etapp ning seda huvitaval Kohtla-Nõmme kaevandusmaastikul, kus sooloklassides võidutses Aigar Leok ning quadidel Argo Abel.

Eile peetud Eesti meistri- ja karikavõistluste eelviimasel etapil oli kiireim Aigar Leok (Yamaha, Sõmerpalu), kes asus võistlejaterivi etteotsa juba sõidu alguses. Võit ei tulnud aga kergelt, kuna väiksemagi eksimuse oleks ära kasutanud Aigari vend ja klubikaaslane Martin (KTM), kes jäi vanemast vennast lõpuks ainult 7 sekundit. Kolmandana ületas lõpujoone samuti Sõmerpalu motoklubi sõitja Jan Jakobson (Kawasaki), kellele kogunes kaotust võitjale juba üle 5 minuti. Aigar Leok võitis lisaks üldarvestusele ka E-1 klassis, kus talle järgnesid Marek Künnapas (Husqvarna, Pärnu MC) ja Kermo Uue (Yamaha, MK AEX), E-2 parim oli Jakobson Jüri Triisa (Beta, RedMoto Racing) ja Timmo Mõtsi (Yamaha, Sõmerpalu MK) ees. Enduro klassis sai Martin Leoki järel teise koha Rauno Voldek ja kolmanda Riho Keerme (mõlemad KTM, Jõhvi MK). Mikk Kallion Husqvarna, Sõmerpalu MK) võitis noorte 85cc klassis, kus talle järgnesid Pärnu motoklubi sõitjad Aron Annerviek (KTM) ja Tristan Loob (Husqvarna). Veteranide 40+ meistrivõistluste arvestuses oli kiireim Tarmo Jaasi-Tamm (KTM, MK K&K) Aivo Rabbi (KTM, Paikuse MK) ja Argo Laheranna (Yamaha, MK Lääne) ees.

Neljarattaliste võidusõidu võitis Argo Abel (Yamaha), kes tõusis liidriks sõidu keskel, kui möödus Raido Viinapuust (Kawasaki, RedMoto Racing). Lõpuks oli meeste vahe natuke vähem, kui pool minutit. Kolmas oli Rainer Palu (Honda, Pärnu MC), tema jäi Abelile alla juba pea 3 minutiga. Abel oli kiireim Quad Openis, kus teise koha sai Martin Toovis (KTM, KTM Racing Estonia), Viinapuu seevastu oli parim aga Hobi klassis.

Eesti karikavõistluste TOP3 Kohtla-Nõmmel klasside kaupa:

E-3
1. Argo Keerme (Beta, Jõhvi MK)
2. Indrek Tomingas (KTM, Lääne MK)

Naised
1. Krissu Konoplitski (KTM, Sõmerpalu MK)
2. Agnes Võsanurm (KTM, Pärnu MC)
3. Kris Jalas (TM, Sõmerpalu MK)

Senior 50+
1. Toivo Nikopensius (Yamaha, Paikuse MK)
2. Pertti Salonen (Yamaha, Kagu MK)
3. Valdek Haugas (KTM, Kiviõli Moto- ja Ekstreemspordiklubi)

Hobi B
1. Mati Nuut (KTM, Pärnu MC)
2. Reiko Burket (Husqvarna, Pärnu MC)
3. Risto Voldek (Honda, RedMoto Racing)

Hobi C
1. Risto Ild (Yamaha, Pärnu MC)
2. Genry Allas (Yamaha)
3. Rein Viiol (Kawasaki, Motodepoo Team Green)

Hobi D
1. Kevin Mõts (Kawasaki, Sõmerpalu MK)
2. Tarvi Männi (Honda, Kiviõli Moto- ja Ekstreemspordiklubi)
3. Egert Veltson (Husqvarna, RedMoto Racing)

Quad-Hobi
1. Raido Viinapuu
2. Rainer Palu
3. Janek Peetsmann

ATV
1. Lennart Kiivit (Can-Am, Motohai)
2. Taivo Kaarna (Can-Am, Motohai)
3. Ernst Saan (Can-Am, Valga MK)

Kestvuskrossi Eesti meistri- ja karikavõistluste viimane etapp sõidetakse 13. oktoobril Paikusel.