Aigar Leok võitis porise Top 200 etapi Jõgeval

800_Aigar_Leok_Jogeva_TOP200_18.06.2016-600x400Top 200 motokrossi karikasarja neljas etapp toimus täna Jõgeval Linnamäe krossirajal. Kui eelmisel etapil oli suureks probleemiks tolm, siis täna oli kõik vastupidi ja suure vihma tõttu sai läbi viia vaid ühe sõiduvooru. Etapi võitis Aigar Leok (Yamaha, Sõmerpalu MK), sarja liidrina jätkab Andero Lusbo (Yamaha, Kagu MK).

MX Open A klassis sai parima stardi Karel Kutsar (KTM, Sõmerpalu MK), kuid avakurvist väljudes oli liider juba Aigar Leok. Kutsarist pääses veel mööda ka Jan Jakobson. Avaringi lõpuks oli Leokil teiste ees juba väike vahe sisse sõidetud. Peagi sai aga Kutsar Jakobsonist mööda ja kiirelt püüdis ta ka Leoki kinni. Porisel rajal oli tekkinud enamasti vaid üks sõidusoon ja see tegi möödasõidu väga raskeks. Kutsar üritas mitu ringi, kuid Leokist mööduda ei õnnestunud. Hoopis Leok pääses ise mõne ringi järel püüdmatult eest ära ja sai sõidu teise poole juba rahlikumalt võtta. Leok võitiski sõidu, teisena lõpetas Kutsar. Kolmandal kohal oli kindlalt kogu sõidu Andero Lusbo.

MX Open B klassis oli võistlema tulnud kümme julget. Kõige paremini suutis raskete oludega kohaneda Günther Põllumäe (KTM, Tihemetsa Motoklubi), kes võttis 9,7 sekundilise võidu Rauno Voldeki (KTM, Jõhvi Motoklubi) ees. Kolmandana lõpetas sõidu Sander Luik (Yamaha, Pärnu Motoclub).

MX Open C klassis oli võistlejaid 12. Väga kindla võidu võttis Reiko Burket (Suzuki, Pärnu Motoclub), kes koguni 24 sekundiga edestas teise koha saanud Haron Sepperit (Honda, RedMoto Racing). Kolmandana lõpetas sõidu Peeter Kaljurand (Beta, RedMoto Racing), tema kaotus liidrile oli juba üle minuti.

MX Open D klassis lõpetas esikolmik võistluse 11 sekundi sees. Avaringilt alles viiendana tulnud Joosep Bork (Kawasaki, Motodepoo Kawasaki) tundis ennast libedal ja märjal rajal väga hästi ja paari ringiga oli ta kõikidest konkurentides möödas ning võttis sõiduvõidu. Teisena lõpetas sõidu Raido Rikanson (Kawasaki, Saku MK), kaotust liidrile tuli 8 sekundit. Kolmanda koha sai Sergei Koppel (Kawasaki, Motoklubi Lääne).

Enim võistlejaid, kakskümmend, tuli rajale MX Open E ja Naiste klassi ühises sõidus. E klassis võttis mäekõrguse võidu Peeter Põldaru (Kawasaki, Sõmerpalu Motoklubi). Teise koha sai Janno Kivirähk (Honda, Pärnu Motoclub), kaotust esikohale kogunes koguni 1 minut ja 28 sekundit. Kolmanda koha sai Raido Rekand (Kawasaki, Motoklubi K&K). Naistest oli parim soomlanna Esmeralda Vesterinen (Kawasaki, FIN). Ka teine koht läks sel korral Soome, selle sai Hanna Reinola (Kawasaki, FIN). Kolmas koht kuulus Johanna Saarekesele (Yamaha, Pärnu Motclub).

Veteranide 40+ klassis suutis rasketes oludes oma paremuse maksma panna Meelis Eylandt (Yamaha, Yamamoto). Teisena lõpetas Aivo Rabbi (KTM, Paikuse Motoklubi) ja kolmanda kohaga pidi leppima sõitu algul üsna kindlalt juhtinud Allan Vierland (Yamaha, Yamamoto RC). 50+ klassis võttis ülikindla võidu Enno Lustus (Suzuki, Türi Motosport). Ligi pooleteist minutiga kaotas talle Pertti Salonen (Yamaha, Kagu MK). Kolmanda koha sai Mati Pärnasalu (Suzuki, Motklubi Sinilind).

Top 200 karikasari jätkub juba järgmisel laupäeval Tihemetsa krossirajal. Registreeruda võistlusele saab www.msport.ee/events/top200-motokrossi-karikasarja-iv-etapp-2016/