Aigar Leok võitis TOP200 karikasarja

Aigar Leok. Foto: Rauno Kais
Lõppenud nädalavahetusel sõideti Põlgastes TOP200 motokrossi karikasarja kuues ja ühtlasi ka viimane etapp, kuhu läks liidrina vastu Aigar Leok, kes edestas teise koha meest 22 punktiga.

Aigar Leok (Yamaha, Sõmerpalu MK) alustas finaaletappi väga tugevalt edestades MX Open A klassi kvalifikatsioonis teise aja teinud venelast Viacheslav Golovkinit (KTM) enam kui sekundiga. Avasõidu esimesi ringe juhtis Golovkin, kuid langes oma vea tõttu neljandaks. Peale seda ei olnud Leokil väga suurt probleemi esimesena lõpuni sõita ning ta edestas teiseks tulnud Indrek Mägit (Kawasaki, Mägi Racing) 5,6 ja kolmandana lõpujoone ületanud Karl-Robert Reinikest (Honda, Narva MK) 11 sekundiga. Teine sõit algas sarnaselt esimesele, kui esimesena sõitis Golovkin ja teda jälitas Leok, kes sai sõidu keskel oma tahtmise ning tõusis ise liidriks. Golovkin ei jäänud aga Leokist kaugele maha ja ootas oma võimalust, kuid Leok säilitas külma närvi ja võttis võidu 3 sekundilise eduga Golovkini ees. Kolmas oli taas Reinike, kes jäi aga Leokist juba üle 40 sekundi.
Kahe sõidu kokkvõttes võitis seega Leok (300 punkti), teine oli Golovkin, kes kogus Reinikesega võrdselt 296 punkti.
Leok võitis seega tänvuse TOP200 sarja ja tema saldo oli hooaja lõpuks 1782 punkti. Teiseks tuli Leoki klubikaaslane Jan Jakobson (Kawasaki, 1744 p), kes oli Põlgastes sõitudes 5. ja 7. ning kokku 6. Golovkin võttis küll teise kohaga vahet tagasi, kuid pidi siiski kolmanda kohaga leppima, kuna jäi Jakobsonist 5 punkti kaugusele.

Tasemelt järgmises MXB klassis ei leidunud vastast Kermo Uuele (Yamaha, AEX MK), kes võitis mõlemad sõidud Sander Luige (Yamaha, Pärnu MC) ees. Kahe sõidu tulemusena sai kolmanda koha sõidud kolmanda ja neljandana lõpetanud Hans Arvet Tilk (KTM, Märjamaa SK).

MXC edukaim oli esimese sõidu võitnud ja viimases teisena lõpetanud Reiko Burket (Husqvarna, Pärnu MC). Teiseks tuli avasõidu neljas, kuid teise võidumees Kaarel Tilk (KTM, Sõmerpalu MK) ning kolmanda koha sai sõidud teise ja viiendana lõpetanud Mihkel Tääkre (KTM, RedMoto Racing).

Indrek Tamm (KTM, Kagu MK) oli MXD esimeses sõidus teine, kuid võitis viimase ja seega selle klassi kokkuvõttes. Teise koha sai sõidud kolmanda ja neljandana lõpetanud Arsi Tupits (KTM, Tartu motokrossiklubi) ning poodiumi madalaim aste kuulus Mikk Kallionile (KTM, Sõmerpalu MK), tema oli sõitudes vastavalt viies ja kolmas.

MXE klassis moodustasid esikolmiku Eerik Hein (KTM, Tartu motokrossiklubi), venelane Sergey Klyushkin (KTM) ja Roland Rulli (Yamaha, Freedom Feelers). Samades sõitudes osalenud naiste arvestuses oli parim Kris Jalas (TM, Sõmerpalu MK), kes tegi hea etteaste olles meeste hulgas kõrgel viiendal kohal. Õrnema soo esindajatest sai teise koha Juta Saan (KTM, Kagu MK) ja seekord rohkem selles klassis osalejaid ei olnud.

Veteranide klassidest nooremas MXV 40+ arvestuses võidutses Allan Vierland (Yamaha, Yamamoto RC) edestades kummaski sõidus Urmas Helistet (Kawasaki, Kagu MK). Kahe sõidu tulemusena sai kolmanda koha sõidud kolmanda ja neljandana lõpetanud venelane Mikhail Gudkov (KTM). Eakamas arvestuses MXV 50 + ei leidunud vastast lätlasele Janis Mironovsile, kes võitis mõlemad sõidud Enno Lustuse (Suzuki, Türi Motosport) ees. Poodiumi madalaimale astmele tõusis päeva lõpuks Andrus Möllits (Honda, Estonian Express Racing), tema lõpetas sõidud vastavalt neljanda ja kolmandana.

Eesti motokrossi tiitlivõistlused jätkuvad 26.-27. augustil Tihemetsas, kus toimub Addinol Eesti meistrivõistluste eelviimane etapp. Enne seda saab meie soolomehi võistlemas näha Kiviõli motofestivali raames peetaval efektsel öökrossil, kus finaalsõidud toimuvad õhtupimeduses valgustatud rajal.