AIX Racing Team näitas Soomes võimu

MINI poodium
Soomes Kouvola kardirajal peeti läinud nädalavahetusel kardi X30 sarja Soome Meistrivõistluste kaks esimest etappi. Kohal oli ka palju Eesti noori kardisportlasi, neist edukaimad olid seekord Aix Racing teami sõitjad. Kokku osalesid eestlased kolmes erinevas masinaklassis- MINI, X30 junior ja X30 senior.

Läbi nädalavahetuse domineerisid Aix Racing Teami sõitjad just Mini klassi, kui pühapäeval võeti finaalis koguni kolmikvõit. Esikoha sai Patrick Hakala, kes võitis nii ajasõidu, mõlemad eelsõidud kui ka finaali. Sama järjepidevat tulemust näitas Ken Oscar Algre, kes oli terve päeva kõikides
sõituses teine. Finaalis suutis Aix Racingule kolmikvõidu tagada Matiss Malinovskis.

Laupäeval peetud esimesel etapil oli seevasti kõige teravam Ken Oscar Algre, kel õnnestus finaal võita Patrick Hakala ees. Eelsõitudes jagasid poisid omavahel kohti- ühe eelsõidu võitis Hakala ja teise Algre. Malinovskis oli laupäeval finaalis kuues. Ülejäänud eestlaste kohad Mini klassis olid pühapäeval järgnevad: Jaan Järveveer 7 ja Siim Sepp 21.

X30 junior poodium

X30 junior klassis oli suurepärases hoos selle klassi uustulnuk Rimmo Kadapik, kes laupäeval oli pärast eelsõite neljas, mis andis suurepärase stardikoha finaaliks. Seal tegigi Rimmo väga tugeva sõidu, lõpetades finaali teisena. Pühapäeval oli Rimmo hoog veelgi kasvanud ja nii lõpetas ta
mõlemad eelsõidud kui ka finaali teisena. Olgu öeldud, et finaalis jäi teda esikohast lahutama kõigest 0,3 sekundit. Ülejäänud eestlaste kohad X30 junior klassis olid pühapäeval järgnevad: Jan Kalmet 4, Robin Särg 11, Alex Ivanov 29. Karl Kenneth Neuhaus pidi kahjuks katkestama. Koku osales selles klassis 38 sõitjat.

X30 senior poodium

X30 senior klassis hoidsid eestlaste ja ühtlasi Aix Racing Teami lippu kõrgel Siim Leedmaa ja Kaspar Korjus. Laupäev õnnestus mõlemal poisil ideaalilähedaselt, kui Kaspar Korjus saavutas finaalis teise ja Siim Leedmaa neljanda koha. Eelsõitudes olid Kaspari kohad sõiduvõit ja teine koht
ning Siimul neljas ja kolmas koht. Pühapäev algas mõlemale poisile aga palju raskemalt. Nii ajasõit kui ka eelsõidud ei õnnestunud kummalgi poisil enam sarnaselt laupäevale. Finaali stardis tõrjuti Korjus kohe rivi keskele ja sealt pidi ta hakkama oma positsiooni parandama. Finishisse jõudis ta alles 16.positsioonil. Pisut paremini läks aga Leedmaal, kes tegi äärmiselt tugevas konkurenstis väga küpset sõitu, lõpetades finaalis kõrgel kuuendal kohal. Teiste eestlaste kohad X30 klassis olid pühapäeval järgmised: Robin Vaks 15, Gregor Jeets 21.

Kogu kardi Eesti paremik võistleb juba sel nädalavahetusel Põltsamaal, kus sõidetakse Eesti meistrivõistluste teine etapp.