Aleksei Lukjanuk ja Aleksei Arnautov võitsid auto24 Rally Estonia

Aleksei Lukjanuk - Aleksei Arnautov. Foto: Ray Põder
Aleksei Lukjanuk – Aleksei Arnautov. Foto: Ray Põder
Täna Tartus, Raekoja platsil lõppenud FIA ERC Euroopa autoralli meistrivõistluste kuuenda etapi, auto24 Rally Estonia võitsid Aleksei Lukjanuk ja Aleksei Arnautov (Mitsubishi Lancer EVO X), kes edestasid ülipõnevas heitluses Poola paari Kajetan Kajetanowicz-Jaroslaw Baran (Ford Fiesta R5). Parimate eestlastena lõpetasid ralli absoluutarvestuse kolmandal kohal Rainer Aus-Simo Koskinen (Mitsubishi Lancer EVO 9).

Ralli viimasele päevale läksid liidritena vastu Lukjanuk-Arnautov, kelle edu Kajetanowicz-Barani ees oli 2,4 sekundit. Päeva kolmandal katsel võitis Lukjanuk Kajetanowiczi pea kaheksa sekundiga ja edu oli juba 12 sekundit. Vahepeal kolmandaks tõusnud Egon Kaur ja Annika Arnek (Mitsubishi Lancer EVO 9) katkestasid ralli sellel katsel väljasõidu tõttu. Viimasel kolmel katsel esikolmikus enam muutusi ei toimunud ja nii võisid ralli viimase kiiruskatse finišis auto24 Rally Estonia võitjatena juubeldada Aleksei Lukjanuk ja Aleksei Arnautov.

“See on täiesti uskumatu tunne, võita see suurepärane ralli peale nii tihedat võitlust. See oli väga väsitav kuid samas suurepärane ja magusa võiduga ralli. Tänud kõigile, kes kaasa elasid,” rääkis Lukjanuk peale võiduka ralli finišit. Lukjanukile kuulus ka igal rallil antav Colin McRae Flat Out Trophy.

Kajetanowicz-Baran kaotasid Lukjanukile lõpuks 12,7 sekundiga ja olid samuti väga rahul sest saadi väga väärtuslikke sarja lisapunkte ja ta tõusis FIA ERC sarja uueks liidriks. Senised liidrid Craig Breen-Scott Martin (Peugeot 208 R5) katkestasid ralli enne eelviimast katset, kui nende auto mootorist kadus õlisurve.

Kolmas koht kuulus Rainer Ausile ja Simo Koskinenile, kaotades lõpuks võitjatele 1.07,0 ja eelmise aasta neljanda koha poodiumikoha vastu vahetanud Aus oli selle positsiooniga enam kui rahul. “Väga rahul, see on ülim tunne. Eile õhtuks olime endalegi üllatuseks kolmandal kohal ja kuigi tänane hommik oli raske, lõpetasime ralli poodiumil,” oli Ausi kommentaar peale rallit.

ERC 2 arvestuses said Lukjanuki ja Ausi järel kolmanda koha Siim Plangi-Marek Sarapuu (Mitsubishi Lancer EVO X). ERC Junior arvestuses hoidsid Miko Niinemäe-Martin Valter (Peugeot 208 R2) kuni viimase katse viimase kilomeetrini teist kohta, kuid tehnikaprobleemide tõttu kaotasid aega ja pidid koha loovutama Emil Bergkvistile ja Joakim Sjöbergi selja taha, kaotust jäi neil vaid 2,4 sekundit. Bergkvist ja Sjöberg tulid ka tänavusteks Euroopa meistriteks ERC Junior arvestuses. auto24 Rally Estonia arvestuses tulid ERC Junior võitjateteks Ralfs Sirmacis ja Arturs Šimins (Peugeot 208 R2).