Allar Pent Hollandi meistrivõistluste etapil teine

Allar Pent. Foto: Rauno Kais
Winterwijk’i motokrossirajal sõidetud Hollandi noorte motokrossi üheksandal etapil jätkas häid esitusi 65cc suurte ratastega klassis meistrivõistluste võidu eest võitlev Eesti poiss Allar Pent.

Kvalifikatsioonis näitas Pent kolmandat aega, kiireima aja sõitnud sarja liidri Kay Karssemakersi ajale jäi eestlase oma alla 4,3 sekundit. Esimeses sõidus haaras Karssemakers kohe liidripositsiooni ja hoidas seda kindlalt võiduka lõpuni. Pent oli avaringi järel viies, kuid suutis end paar ringi enne sõidu lõppu teiseks sõita ja kaotas lõpujoonel Karssemakersile 37,3 sekundiga. Kolmandaks tulnud Eloy van Rijkevorsel jäi eestlasest omakorda 6,3 sekundi kaugusele. Teise sõidu võitis jälle Karssemakers, Pent sai seekord parema stardi ja sõitis terve distantsi teisena, kuid esikohta ohustada ei suutnud, lõpujoonel eraldas kahte esimest 5,1 sekundit. Selle sõidu kolmas oli avasõidu viies poiss Scott Smulders, tema kaotas eestlasele 5,9 sekundit.

Kahe sõidu kokkuvõttes võttis etapivõidu Karssemakers (200 p), kellele järgnesid Pent (190 p) ja Smulders (177 p). Meistrivõistlustel suurendas Karssemakers oma edu ja tal on koos 1551 punkti, Pent jätkab teisena (1508 p) ning Winterwijk’is viies olnud van den Elzen (1415 p) kolmandana, kellest omakorda Smulders jääb nüüd maha ainult 7 punktiga.