Allar Pent Hollandis kolmas

Allar Pent Heerdes. Foto: Aivar Pent
Allar Pent (nr 110) Heerdes. Foto: Aivar Pent
Kaks viimast motokrossi Hollandi noortemeistrivõistluste etappi võitnud ja üldarvestuses esikohal olnud Allar Pent osales möödunud nädalavahetusel sarja neljandal etapil Heerde krossirajal.

65cc suurte ratastega krossitsiklite klassis oli KTM-il võistlev Pent hommikuses kvalifikatsioonis teine. Eestlase ringiaeg jäi parima aja sõitnud Rob van de Veerdonk’ile alla 1,4 sekundit, kolmanda aja sõitnud Eloy van Rijkevoorsel jäi Veerdonkist 1,7 sekundit.

Esimest sõitu alustas Pent hästi, esimeselt ringilt tuli ta teisena, kuid siis järgmisel ringil möödus
ta van Rijkevoorselist ja tõusis teisele kohale Kay Karssemakersi järgi. Avaringilt alles üheksandana tulnud tulnud van de Veerdonk tegi aga väga head sõitu ja möödus kõikidest konkurentidest ning haaras liidriohjad kolmandal ringil. Pent möödus omakorda Karssemakersist ja tõusis teiseks, kuid liidrit enam püüda ei suutnud. Lõpujoonel oli van de Veerdonki edu eestlase ees 11,7 sekundit. Kolmandana ületas lõpujoone Karssemakers, kes jäi võitjast 20 sekundit.

Teise sõidu avaringilt tuli Pent neljandana, kuid pidi peagi ühe koha loovutama. Juba järgmisel ringil oli ta jälle neljas, aga siis tegi ta sõiduvea ja langes kümnendaks. Lõpuks suutis eestlane end siiski kuuendaks sõita. Sõidu võitis jälle van de Veerdonk, teine Karssemakers (+11,4 sek) ja kolmas van Rijkevoorsel (+18,8).

Etapivõit kuulus seega maksimumpunktidega van de Veerdonkile (200 punkti), teine Karssemakers (186 p) ja kolmas Pent (180 p).

“Siiani tundub, et Hollandis on kvalifikatsioonis igal rajal erinev mees esiviisikust eriti kiire. Seekord oli selleks Veerdonk, kelle kiirus oli meeletu ja kvalifikatsiooni aegades teise koha saanud Allari ringiajast pea kaks sekundit kiirem. Allar istus peale kvalifikatsiooni ja esimese sõidu tagaajamist kohe päris pikalt maas ja imestas selle kiiruse üle, mida oli vaja näidata, et Veerdonki püüda. Kahjuks seekord ei õnnestunud,” rääkis Allari isa Aivar. “Stardijoonel sai Allar teisena puu taha ja startidest läks esimesse kurvi mõlemas sõidus kolmanda neljanda koha peal. Kui esimene sõit suutis Allar ennast kindla käega teise koha peale suruda ja seal kindlalt püsida, siis teine sõit oli rada suurte soolotsiklite ja külgkorvide poolt korralikult auku sõidetud. Teise stardi esimeste kurvide järel suutis Allar hea kiire manöövriga neljast konkurendist möödudes esimeseks saada. Sama ringi peal teiste eest ära sõites tuli siiski uutes rajaoludes paar apsu, mis läksid kalliks maksma. Kuigi ta sai kohe liikuma, suruti ta kiirelt kümnendale kohale. Nobe sõit aitas Allaril siiski kuuenda koha saavutada ja kokkuvõttes poodiumi kolmandale astmele tõsta. Teise sõidu kiirusega jäi Allar juba rahule, kuna võitja Veerdonki ringiajast oli Allari oma vaid paar sajandikku aeglasem.”