Allar Pent võidutses Hollandi meistrivõistlustel teist etappi järjest

Allar Pent Arkeli poodiumil. Foto: Aivar Pent
Allar Pent Arkeli poodiumil. Foto: Aivar Pent
Arkeli krossirajal peeti Hollandi noortemeistrivõistluste kolmas etapp motokrossis, kus oli stardis ka 65cc suurte ratastega krossitsiklite arvestuses selle klassi liider eestlane Allar Pent.

Treeningsõidus, kus peamiselt toimus rajaga tutvumine, näitas Pent (KTM) 17-ndat aega. Kvalifikatsioonis sõideti maksimumi peale ja seal oli eestlase aeg juba kolmas.

Avasõidus sai Pent hea stardi ja oli esimese ringi järel kolmandal kohal, kuid juba järgmiseks oli ta tõusnud teiseks ning sellel kohal ta Eloy van Rijkevoorseli järel lõpetas. Penti jäi võitjast lõpus lahutama 6,3 sekundit. Kolmandaks tulnud Kjeld Stuurman jäi esiduost juba kahekümne sekundi kaugusele.

Teises sõidus võttis Pent aga maguse revansi, kui möödus van Rijkevoorselist kolmandal ringil ja kasvatas pea iga ringiga konkurendiga vahet ning võitis lõpuks hollandlast 13,5 sekundiga. Kolmandana ületas lõpujoone Rob van de Veerdonk, kes oli esimeses sõidus viies.

Kahe sõidu kokkuvõttes kuulus etapivõit eestlasele (195 punkti), kes suurendas ühtlasi vahet ka meistrivõistluste arvestuses. Rijkevoorsel oli samade punktidega teine ja van de Veerdonk kolmas (177 p).

“Läksime kohale väikese kahtlusega tulemuste osas, kuna Allar oli peale eelmist etappi külmetanud, mistõttu ta köhis ja viibis nädala treeningutest eemal. Ônneks taastuvad noored kiirelt. Kvalifikatsioonis tuli paar sõiduapsu, aga lõpuks sõitis välja 3-nda aja. Senine väga kiire konkurent Kay Karssemakers ei olnud seekord parimas hoos, kuid püüdmatuna tundus hoopis Eloy van Rijkevoorsel, kes tegi väga kiiret sõitu juba esimestel ringidel. Sõitudest esimeses jäigi peale tema, kuigi Allar tegi kiireima ringiaja. Teises sõidus oli rada juba veidi raskem ja siin enam Allarile pikka aega vastast ei olnud. Eloy püsis küll mõned ringid tihedalt sabas, kuid ilmselt väsis ja lasi lõpuks vahe sisse. Allar oli peale sõitu ikka päris “tühi”, kergelt see võit ei tulnud. Nüüdseks on Allaril üks selle aasta suuri eesmärke sõita võimalusel kogu Hollandi meistrivõistluste sari kaasa,” vahendas Allari isa Aivar Pent.

Hollandi meistrivõistluste neljas etapp toimub juba eeloleval nädalavahetusel Heerde krossirajal.