Anastassia Kovalenko läheb valitseva MotoGP maailmameistri juurde treenima

800_kovalenko_lorenzoEesti ringrajasõitja Anastassia Kovalenko sai kutse valitseva MotoGP maailmaeistri Jorge Lorenzo isalt tulla treenima nende treeningkeskusesse Itaaliasse. Kovalenko lendab ära juba sel pühapäeval ning veedab nädal aega treenides Jorge Lorenzo isa poolt rajatud keskuses, kus treenib talviti ka tema poeg, 5-kordne maailmameister Jorge Lorenzo.

“Kutse oli minu jaoks väga ootamatu, kuna tegemist on antud spordiala tipuga. Minuga hakkab tegelema enamasti Jorge Lorenzo isa, kes annab edasi mulle samu teadmisi ja oskusi, mille najalt ka tema poeg treeninud ning end mitmekordseks maailmameistriks üles töötanud. Kuna Eestis on treeneritega kehv olukord ning tegelikult koguni terve eelmine aasta pidin hakkama saama treenerita, siis käesolev võimalus on minu jaoks suure tähenduse ning edasiminekuga. Esialgse info kohaselt peaks ka Jorge ise peale praegu Sepangis toimuvat suurt MotoGP talvetesti Itaaliasse laagrit väisama tulema ja seega saan ka temalt kindlasti väärt nõu,” ütles Kovalenko.

“Minu suurimaks möödapanekuks on siiamaani olnud asjaolu, et hakkasin kohe sõitma ja võistlema suure rattaga, selle asemel, et õppida tunnetust ja sujuvust väiksema kubatuuri tsikliga. Just selle tõttu näiteks pole mul kurvides piisavalt suurt kurvihoogu, mille tõttu ka kogu sõidusujuvus kannatab. Treeningu rõhk saab olema kindlasti tehnikal, mitte kiirusel ning eelkõige minu nõrkadel kohtadel. Kiire sõit on kinni väga väikestes asjades ja loodan, et just Lorenzo saab mind sellega aidata. Kindlasti suured tänud Olybetile, kes kandis hoolt kulude eest,” lisas Kovalenko.

Kovalenko mänedžeri sõnul on antud võimalus ainulaadne ja tuleb Anastassiale kindlasti kasuks: “On mõningad elemendid ja murekohad, mida enda tarkusega enam ei lahenda ning loodetavasti saame nüüd neile vastused. Tegelikkuses on Eestis ja ka Soomes raske professionaalset juhendamist leida. Jah, on küll mõningad sõitjad, kes on arvestataval tasemel, kuid sellega ka asi piirdub. Ei saagi aru, kas ei taheta või ei osata oma kogemusi ja tarkusi jagada, või kui seda tehakse, siis on tegemist pigem äriga.”

Eelmine aasta võistles Anastassia Kovalenko European Junior Cup sarjas, kus tuli naiste arvestuses teiseks.