Anastassia Kovalenko Misanos neljas

Anastassia Kovalenko
Anastassia Kovalenko
Eile sõideti Itaalias mainekal Misano ringrajal Euroopa juunioride motoringraja karikasarja neljas etapp, kus osales ka eelmise hooaja samas sarjas naiste arvestuses poodiumil lõpetanud Anastassia Kovalenko.

Kovalenko, kes tänavu antud sarjas tervet hooaega kaasa ei tee, sõitis vabatreeningutel naiste seas välja neljandad ringiajad ning sama koha sai ta ka kvalifikatsioonis. Võistlussõidus võistles Kovalenko vapralt lisaks naiskonkurentidele ka osade meessõitjatega ning saavutas sõidu lõpuks 30 sõitja hulgas 22. koha, naiste seas kuulus talle aga 4. koht.

“Olen nädalavahetusega väga rahul. Juba esimesel treeningsessioonil sõitsin oma eelmise aasta parimat ringiaega ja kvalifikatsioonis parandasin seda juba enam kui 2 sekundit. Stardis pidi olema üle 30 sõitja ja nende hulgas 6 naist, kuid kahjuks aga ei saanud iirlanna Nicole Lynch kvalifikatsioonis võidusõiduks kvalifitseeruvat aega kirja, mistõttu teda starti ei lubatud. Lisaks oli Ungarist pärit naissõitja Viktoria Kis samuti sunnitud sõidust loobuma, kuna tema hoog polnud teiste omadega konkurentsivõimeline ning seekord oli siis rajal neli naist,” rääkis Kovalenko. “Võidusõidus sain hea stardi, kuid esimeses kurvis toimus minu ees sõitjate kokkusõitmine ning pidin ühest kukkunud ja tsikli seljast maha otse minu trajektoorile ette libisenud sõitjast mööda manööverdama ning seetõttu kaotasin veidi aega. Üldiselt püüdsin kohe alates esimesest ringist kiire tempoga sõita ning teiseks ringiks sõitsin juba isikliku rekordi, mis oli pea 2 sekundit kiirem, kui kvalifikatsioonis. Tänu sellele sain mööduda kahest meessõitjast, kes kvalifikatsiooniaegade poolest olid minust paremad, kuid sõidus ei suutnud oma aega parandada. Terve sõidu vältel püüdsin naisteklassis kolmandat kohta, kuid pikem võistluspaus hakkas tundma andma ning tegin mõned käiguvahetusvead. Kolmandast kohast jäi väga vähe puudu, kuid tänavu on tase palju kõrgem kui eelmine aasta ning mul on hea meel, et tulin naiste arvestuses neljandale kohale. Olen võrreldes eelneva aastaga teinud väga suure arengu ning see on kindlasti kõik tänu Vihur Motosport tiimile ja treener Marko Rohtlaanele!”