Anastassia Kovalenko saavutas Aragonis viienda koha

Anastassia Kovalenko
Anastassia Kovalenko
Möödunud nädalavahetusel toimus Hispaanias Aragoni ringrajal Euroopa Juunioride karikasarja esimene etapp, kus Anastassia Kovalenko saavutas naiste arvestuses viienda koha. Kokku oli stardis 7 naist.

“Tegemist oli väga raske nädalvahetusega”, kommenteeris Kovalenko. “Sel aastal polnud mul võimalik käia eelnevalt hoogu kogumas, mistõttu jäi kiirusest puudu ja ringiajad olid umbes 2 sekundit aeglasemad kui eelmine aasta. Arvasin küll, et võistluspäevaks saan hoo üles, kuid kahjuks jäi sellest väheseks. Kvalifikatsioonis oli mul samuti viies aeg, kuna minu parima ringi rikkus üks rajalt mahasõitja, kes sõitis ideaaltrajektooril ja takistas endast möödumist. Pärast kvalifikatsiooni olid minu ning 3nda ja 4nda koha ringiaajad 0,6 sekundi sees, mistõttu võistlus tõotas tulla huvitav.”

“Start natuke ebaõnnestus, kuid sõidu keskel püüdsin 4nda koha kinni ja samuti 3s koht oli juba püütav. Kuna 4s koht võitles ühe meessõitjaga positsiooni pärast, siis oli neist võimatu mööduda ning sõitsime ratas rattas ja ootasin oma võimalust. Viimastel ringidel üritasin korduvalt, kuid kahjuks katsid nad kogu trajektoori ning finišis jäi minu ja 4nda koha vaheks ainult 0,1 sekund, kolmas koht oli 3 sekundit ees. Kõige rohkem üllatas mind üks uus sarja naissõitjatest Nicole Lynch, kes ilmselgelt ei olnud suuteline adrenaliiniga toime tulema ning tekitas sõidu alguses ohtlikke olukordi, mistõttu olin korduvalt sunnitud valet trajektoori sõitma, et mitte sõitu kukkumisega lõpetada. See aga omakorda takistas eesõitjatele varem järgi jõudmast. Isiklikult ma ei ole oma sooritusega üldse rahul, kuna tean, et olen võimeline palju enamaks,”lisas Kovalenko.