Anastassia Kovalenko saavutas Women’s European Cupil teise koha

Anastassia Kovalenko. Foto: EJC
Eile sõideti Prantsusmaal Magny-Cours’i ringrajal European Junior Cupi kaheksas ehk viimane etapp, kus selgus ka selle hooaja paremik ja seda nii meeste, kui naiste arvestuses.

Eesti eelmise aasta parim naismotosportlane Anastassia Kovalenko sõitis antud sarjas naisteklassis, mis kannab nimetust Women’s European Cup ja 2015 aasta oli selle klassi debüütaastaks. Vaatamata sarja nimetusele, osales sarjas sõitjaid üle terve maailma ja konkurendid olid Kovalenko sõnul väga kiired.

Kovalenko tuli võistlussõidus naiste arvestuses kolmandale kohale ja kindlustas sellega endale ka hooaja kokkuvõttes naiste klassis teise koha. Antud saavutusega sai Kovalenkost esimene Eesti naisringrajasõitja, kes on rahvusvahelistel võistlustel jõudnud hooaja arvestuses poodiumikohale. Naiste klassis saavutas esikoha Uus-Meremaalt pärit Avalon Biddle 166 punktiga, kellele järgnesid Kovalenko 112 ja šveitslanna Laura Rodriguez 105 punktiga.

European Junior Cupi üldarvestuses sõitnud Hannes Soomer, kes finaaletapil osales teises klassis, saavutas hooaja kokkuvõttes seitsmenda koha.