Anastassia Kovalenko sõidab sel hooajal Kallio Racing võistkonnas

Anastassia Kovalenko. Foto: Kallio Racing
Anastassia Kovalenko. Foto: Kallio Racing
Eesti naisringrajasõitja Anastassia Kovalenko sõidab sel hooajal Soome ühes mainekamas võistkonnas – Kallio racing, mille nimetus on eelkõige tuntud tänu Mika Kalliole, kes on Grand Prix sarja Moto2 klassi sõitja ning ühtlasi ka tiimi üks mänedžeridest. Kallio Racing tiimi sõitjaid osalevad sel aastal eelkõige Euroopa ja Soome meistrivõistlustel Superstock 600 klassis.

“Mul on hea meel, et olen saanud võimaluse sõita sel hooajal niivõrd tugevas tiimis ja seda eelkõige tänu H.K Investi toetusele. Kindlasti kogemuste pagas, mis kaasa tuleb, suheldes niivõrd mainekate sõitjatega, on hindamatu. Oleme hetkel esimeses treeninglaagris Hispaanias ning tiimi töö ja oskused on väga professionaalsel tasemel. Meeskonna poolt on mulle üles ehitatud Yamaha R6 ratas, mida olen nüüd testimas ning esimesed muljed on ainult positiivsed. Loodan, et selle aastaga õnnestub mul oma sõiduoskusi täiustada ning ringiaegu parandada,” ütleb Kovalenko.

Kovalenko oli eelmisel aastal Eesti meistrivõistlustel nii C kui ka Rookie 600 klassis aasta kokkuvõttes poodiumikohtadel. See hooaeg plaanib Kovalenko osa võtta lisaks Eestile ka Soome meistrivõistlustest ning võimalusel jõuda üks päev ka rahvusvahelisele etapile.

“Tiimi üheks eesmärgiks on anda noortele ja andekatele sõitjatele võimalus ringrajasõidus läbi meeskonna töö ja õpetuse kõrgemale tasemele jõuda”, ütleb Mika Kallio vend Vesa. “Eelmisel hooajal jälgisin Anastassia kiiret arengut ning usun, et meie tiimis saab ta seda arengut jätkata. Olen varemgi täheldanud, et naissõitjad on püüdlikud ja valmis oma sihtmärkide nimel vaeva nägema,” lisab Vesa Kallio.

Vesa Kallio poolt on püstitatud ka viimasel Auto24ringil toimunud võistlusel kaks rajarekordit – Superbike ja Superstock klassis.