Anastassia Kovalenko tuli Mugello paduvihmas poodiumile

Nädalavahetusel peeti Mugello rajal Itaalia meistrivõistlused Yamaha R3 karikasarjas, kus Eesti motoringrajasõitja Anastassia Kovalenko teenis naiste arvestuses kolmanda koha ja meeste arvestuses 17. koha 37-st sõitjast. Kovalenko pikendas koostöölepingu Alexelaga ning võistleb sellest Itaalia MotoXracing tiimi all.

“Tegemist oli minu jaoks hooaja esimese võistlusega, mistõttu on tulemus märkimisväärne. Nädalavahetuse jooksul toimus kaks võistlussõitu – esimeses sõidus laupäeval ei õnnestunud mul head tulemust näidata ning jäin naiste arvestuses kuuendaks. Pühapäevane võistlussõit toimus paduvihmas, mis oli väga ohtlik – oli palju kukkumisi ning nähtavus oli nullilähedane. Õnneks sain sõidurütmi kiiresti kätte, mis aitas mul palju kohti üles tõusta ning lõpetada poodiumil. Kuid lisaks naiste arvestusele on minu jaoks oluline ka üldarvestus meestega, kus õnnestus samuti head tulemust näidata,” kommenteeris võistlust Kovalenko.

“Üks olulisemaid momente nädalavahetuse jooksul oli muidugi uue tiimi professionaalsus. Olen sellest hooajast otsustanud liituda Itaalia MotoXracing tiimiga, kuivõrd nad on esindanud ka MM-il. Tiimi kogemus ja pädevus annab võimaluse kiireks arenguks ja kasvuks kõrgemale tasemele motomaailmas. Seda oli näha juba käesoleva nädalavahetuse jooksul, kus kogu tiim töötas selle kallal, et saada mu ratas võimalikult heasse seadesse ning jagasid mulle näpunäiteid, kus ja mille arvelt saaksin oma ringiaegasid parandada,” lisab Kovalenko. “Olen pikendanud koostöölepingu Alexelaga tänu millele saan sel hooajal kõik etapid kaasa teha. Nüüd jätkangi treeningutega järgmiseks etapiks,” lisas Kovalenko.