Anastassia Kovalenko võistleb vaatamata vigastusele nädalavahetusel Prantusmaal

Anastassia Kovalenko. Foto: Maksim Toome
Anastassia Kovalenko. Foto: Maksim Toome
Anastassia Kovalenko stardib sel nädalavahetusel Prantsusmaal Magny-Cours’is Euroopa juunioride karikasarja eelviimasel etapil. Kuu aega tagasi murdis Kovalenko käeluu, kuid otsustas vaatamata vigastusele, sellel nädalavahetusel Vihur Motosport tiimi alt stardis olla.

“Otsus osaleda viimasel etapil tuli alles paar päeva tagasi, kuna kuu aega olin keskendunud operatsioonijärgsele taastumisele ning keegi ei osanud prognoosida, millal ma tegelikult tagasi ratta selga saan,” rääkis Kovalenko. “Paljud arvasid, et mu hooaeg on läbi, mis ka tegelikult oli suhteliselt tõelähedane, kuid seda rahalises mõttes, kuna pärast vigastust on toetust saada väga raske. Eelmine nädal proovisin esimene kord pärast kukkumist tsikliga Auto24ringil sõita ning kahe treeningu käigus suutsin juba oma parimasse aega jõuda. Kuigi teatud sõiduelemendid teevad veel käele haiget, olen oma sõidustiili veidi kohandanud, et käsi võimalikult vähe koormust saaks,” selgitas Kovalenko.

“Hetkel on mul veel teoreetiline võimalus naiste konkurentsis hooaja kokkuvõttes kolmandale kohale tulla. Kindlasti ei saa see kerge olema, kuna olen ainult valitud etappe kaasa sõitnud ning Saksamaa etapp jäi vigastuse tõttu ka vahele. See-eest olen terve suvi Marko Rohtlaane õpetuste ja juhiste järgi treeninud ning olen kindel, et suudan näidata palju paremat ringiaega ja konkurentsi, kui seda aasta tagasi,” prognoosis Kovalenko.

“Kuna alles pühapäeval sain aru, et saan sõita, oli mul ainult paar päeva aega, et toetajad leida, mistõttu olen väga tänulik firmadele Riverman-Invest OÜ, OlyBet ning teistele toetajatele, kes minusse usuvad ja ilma kelleta see ettevõtmine teoks ei saaks,” tänas Kovalenko.