Andero Lusbo võidutses TOP200 motokrossi karikasarja Räpina etapil

Andero Lusbo. Foto: Rauno Kais
Linte krossirajal sõideti palavates tingimustes legendaarne “Isad ja pojad” motokross, mille raames peeti ka Eesti TOP200 motokrossi karikasarja neljas etapp ja Honda Racing Motokrossi Karikasarja viies etapp.

Kõige kiirema MX A klassi esimeses sõidus võttis kodurajal võidu sarja liider Andero Lusbo (Suzuki, Kagu MK), kes asus võistlust juhtima juba stardist. Teiseks tõusis sõidu lõpuks Heido Havam (KTM, KTM Racing Team), kes kaotas Lusbole 8,1 sekundit ning kolmandana lõpujoone ületanud Andre Park (Yamaha, Yamamoto RC) jäi võitjast 10,2 sekundit. Teises sõidus haaras Lusbo jälle liidriohjad ja koos Havamiga sõideti enamus distantsist ning hoolimata Havami ponnistustest suutis Lusbo esikohta hoida ja edestas konkurenti lõpus 6 sekundiga. Kolmandaks sõitis end avasõidu viies mees Jüri Triisa (Honda, RedMoto Honda Racing), tema kaotas Lusbole 24,3 sekundit.
Kahe sõidu tulemusena kuulus 300 punktiga etapivõit Lusbole, talle järgnesid Havam 298 ja teises sõidus neljandana lõpetanud Park 295 punktiga. Karikasarjas jätkab liidrina Lusbo (1189 p), teine on Triisa 1174 ja kolmas Havam 1173 punktiga.

Tasemelt järgmises MX B klassis sai esikoha mõlemad sõidud võitnud Aaron Nau (Kawasaki, Saku MK), kes edestas kummaski võidukihutamises Kevin Didvig’ut (Honda, RedMoto Honda Racing) ja Rauno Voldekit (KTM, Freedom Feelers MK).

MX C klassis oli parim avasõidus kolmanda koha saanud, kuid viimase võitnud Carl Mattias Räägel (Kawasaki, MX Racing Team). Teine ja kolmas koht kuulusid Kawasakidel võistelnud kohaliku Kagu motoklubi sõitjatele Egert Sääritsale ja Mihkel Kaarov. Säärits võitis esimese sõidu, kuid oli teises avasõidu neljanda mehe Kaarovi järel kolmas.

Robin Sebastian Susi (Kawasaki, RedMoto Honda Racing) võidutses MX D klassis olles avasõidus teine ja võites viimase. Teise koha sai esimese sõidu võitja ja teise kolmas mees Sergei Koppel (Kawasaki, Lääne MK) ning kolmanda, nagu ka eelmisel etapil, Jaanus Pitk (Yamaha, Viljandi VMK), kes oli esimeses sõidus viies ja teises neljas.

MX E klassis võidutses mõlemad sõidud Rauno Tilt’si (Kawasaki, RedMoto Honda Racing) ees võitnud Meelis Merila (Honda, Viljandi VMK). Kolmandaks tuli kahe sõidu kokkuvõttes parim naisvõistleja Kadri Ehamäe (Yamaha , Pärnu MC), tema oli avasõidus kuues ja teises kolmas. Ülejäänud vapratest naissõitjatest olid veel Kristiina Raba (Kawasaki, Viljandi VMK) neljas, Kris Jalas (TM, Sõmerpalu MK) üheksas, Johanna Saareke (Yamaha, Pärnu MC) 11-s ja Birgit Lippmaa (Honda, Pärnu MC) 12-s.

85cc klassis võttis võidu Henry Vesilind (KTM, AYR Racing Team), kes lõpetas esimese sõidu kolmandana ja teise teisena. Teine oli kahe sõidu tulemusena avasõidu teine ja teise kolmas Kairo Katkosilt (KTM, Kose AMK) ning kolmas Egert Pihlak (KTM, Motoextreme), tema oli esimeses sõidus viies ja viimases parim.

Marcel Peldes (KTM, RedMoto Honda Racing) saavutas kahe sõidu tulemusena esikoha 65cc klassis, kus ta oli esimeses sõidus teine ja viimases võidumees. Teise koha sai avasõidu neljas ja teise teine poiss Mikk Kallion (KTM, Motoklubi K&K) ning kolmanda koha kummaski sõidus kolmandana lõpetanud Martin Michelis (KTM, RedMoto Honda Racing).

Pisikestest 50cc klassi krossipoistest suutis kuumusega kõige paremini hakkama saada Kennert Nurja (KTM, AYR Racing Team), kes edestas mõlemas sõidus Robin Kruuset (KTM, Saku MK) ja Hannes Hanimäge (KTM, Sõmerpalu MK).

Traditsioonilises isade võidukihutamistes oli sellel aastal parim lätlane Jurijs Kovgers, kes edestas mõlemas sõidus Tarmo Jaasi-Tamme (KTM, Motoklubi K&K) ning kolmanda koha sai kahe sõidu tulemusena Margo Merits (Yamaha), kes lõpetas sõidud vastavalt neljanda ja kolmandana.

TOP200 sarja viies etapp sõidetakse 20. augustil Türi külje all asuvas Kihli motokeskuses.