Andero Lusbo võitis kodurajal TOP200 etapi

Andero Lusbo. Foto: Rauno Kais
Räpinas Linte krossirajal toimus traditsiooniline kesksuvine motokross “Isad ja Poojad”, mis oli ühtlasi ka selle hooaja motokrossi TOP200 karikavõistluste viiendaks etapiks.

Kiireimas MX A klassis võitis kvalifikatsiooni Venemaa sõitja Ivan Baranov (KTM), kellele järgnesid kodurajal võistelnud TOP200 sarja liider Andero Lusbo (Suzuki, Kagu MK) ja Aleksei Vinogradov (KTM, Narva MK).
Lusbo sai esimeses sõidus tagasihoidliku stardi ja oli avaringi järel neljandal kohal. Sõitu asus juhtima Vinogradov, kuid peagi oli juba liider Lusbo, kes suurendas järgnevatega vahet ja edestas lõpujoonel enduro MM-il võistlevat Aigar Leokit (TM, Sõmerpalu MK) 15 sekundiga. Kolmandana ületas lõpujoone Vinogradov, kes jäi Leokist omakorda 2,3 sekundiga. Esimese kuue sekka sõitsid end veel Jüri Triisa (Husqvarna, RedMoto Racing), Baranov ja Claudius Roosma (Yamaha, Yamamoto RC). Teises sõidus haaras aga Lusbo kohe liidriohjad ja hoidis neid võiduka lõpuni võites teisena lõpetanud Baranovit 2,4 ja Triisat 13,6 sekundiga. Roosma oli seekord 4., avasõidus 7. koha saanud Andre Park (Sherco, RedMoto RC) 5. ja Hendrik Mullo (Yamaha, Lääne MK) 6., kes oli esimeses sõidus 9. Leok pidi seekord sõidu katkestama, kuna ta kukkus juba avaringil.
Kahe sõidu kokkuvõttes võidutses 300 maksimumpunktiga Lusbo, kellele järgnesid Baranov ja Triisa võrdselt 295 punktiga, Roosma (292 p), Park (290 p) ja teises kohas 10. koha saanud Vinogradov (289 p).
Lusbo suurendas karikavõistlustel oma edumaad ja tal on nüüd saldos 1493 punkti, teisena jätkab Räpinas 8. koha saanud Raido Nei (Kawasaki, Motodepoo Team Green, 1438 p) ja kolmandana Jaanus Koval (Honda, Viljandi VMK, 1412 p), kes oli Räpinas 11.

Tasemelt järgmises MX B klassis võidutses kahe sõidu tulemusena võidukihutamised teise ja kolmandana lõpetanud Günther Põllumäe (KTM, Tihemetsa MK). Avasõidu võitnud, kuid teises neljandaks jäänud Marek Sonn (KTM, Kose AMK) oli kokkuvõttes teine ning kolmanda koha saavutas Sander Luik (Yamaha, Pärnu MC), tema lõpetas esimese sõidu viiendana ja oli viimases teine.

MX C klassis võitis mõlemad sõidud kohaliku Kagu motoklubi sõitja Alvar Tint (Honda). Kahe sõidu tulemusena sai teise koha Tanel Turro (Honda, MRC MK), kes oli sõitudes vastavalt kolmas ja neljas. Poodiumi madalaimale astmele tõusis sõidud teise ja viiendana lõpetanud Taimar Taaber (Kawasaki, Kagu MK).

Andreas Arras (KTM, Motoklubi K&K) võitis MX D esimese sõidu ja oli viimases teine, millest piisas klassi etapivõiduks. Talle järgnesid avasõidu viiendana lõpetanud ja teise võitnud Juhan Heamets (Honda, Pärnu MC) ning Alo Pendla (Yamaha, Tartu MKK), kes oli ka mõlemas sõidus kolmas.

MX E arvestuses võidutses esimese sõidu võitnud ja viimases teisena lõpetanud Tanel Tamm (KTM). Allar Illaste (Kawasaki, Aave spordiklubi) oli sõitudes teine ja kolmas, mis andis talle kahe sõidu tulemusena teise koha. Kolmas koht kuulus aga Riho Vaikmäele (Kawasaki, Kagu MK), tema lõpetas sõidud kolmanda ja neljandana. Selles arvestuses võistlevad ka kaunima soo esindajad, kellest nüüd oli parim kohaliku motokubi sõitja Liisi Kurusk (KTM), kes sai 17 osaleja hulgas kokkuvõttes 7. koha. Paljudel etappidel parim naine olnud Kristiina Raba (Kawasaki, Viljandi VMK) oli seekord 9., Johanna Saareke (Yamaha, Pärnu MC) 11. ja Maarja-Liis Järvekülg-Luoma (Kawasaki, Motoklubi K&K) 16.

Veteranide võidukihutamistes võidutses Kagu motoklubi oma mees Urmas Heliste (Kawasaki), kellele järgnesid kummaski sõidus Marko Kokk (Honda, Motoextreme) ja Aivo Rabbi (KTM, Paikuse MK). Need kolm härrat moodustasid ka 40+ arvestuse esikolmiku. Kümme aastat eakamate arvestuses sõitsid end poodiumile Pertti Salonen (Yamaha, Viljandi VMK), Toivo Ilves (KTM, Motoklubi K&K) ja Mati Pärnasalu (Suzuki, MK Sinilind).

85cc klassis võidutses Räpinas mõlemas sõidus Kairo Katkosilt (KTM, Kose AMK). Kahe sõidu kokkuvõttes järgnesid talle Kevin Soe (KTM, Motoklubi K&K) ja Alex-Allar Rebane (KTM, Pärm Racing Team). 65cc klassis moodustasid kummaski sõidus esikolmiku Martin Michelis (KTM, RedMoto Racing), Juri Vinogradov (KTM, Narva Motoklubi) ja Mikk Martin Lõhmus (KTM, KTM Racing Team). Kõige väiksemate 50cc klassis jagasid sõitude esimesed kaks kohta Hannes Hanimägi (KTM, Sõmerpalu MK) ja Cris-Robin Laul (KTM) ning tänu teise sõidu võidule kuulus esikoht Hanimägile. Kahe sõidu kokkuvõttes sai kolmanda koha sõidud samal kohal lõpetanud Mark Peterson (KTM, Valga MK).

Isade klassis võitis mõlemad sõidud Tarmo Jaasi-Tamm (KTM, Motoklubi K&K). Sõidud kolmanda ja teisena lõpetanud Einar Peterson (KTM, Valga MK) sai teise koha ning poodiumi madalaimale astmele tõusis päeva lõpuks Sergei Koppel (Kawasaki, Lääne MK), tema oli sõitudes vastavalt teine ja kolmas.

Isad-pojad arvestuses võitsid tänavu Einar ja Mark Peterson (197 p), teiseks tulid Tarmo ja Otto Jaasi-Tamm (192 p) ja kolmandaks Jaanus ja Kairo Katkosilt (191 p).

TOP200 karikavõistluste järgmine etapp sõidetakse 8. augustil Narvas.