Andero Lusbo võitis Räpina motokrossi

Andero Lusbo. Foto: MX Mania

Räpina külje all asuval Linte krossirajal sõideti traditsiooniline “Isad ja Pojad” nimeline motokross, mis oli ühtlasi ka TOP200 karikavõistluste kuuendaks etapiks, kus kiireimas MXA klassis võttis etapivõidu kodurajal võistelnud Andero Lusbo. Harrastajate nobedaim oli juba kolmandat etappi järjest Siim Palatu.

Eesti karikavõistluste arvestusse kuuluvas MX Open A klassi kvalifikatsiooni kiireim oli Andero Lusbo (Husqvarna, Kagu MK). Esimest sõitu asus aga juhtima ajasõidu teine mees Indrek Mägi (Kawasaki, Mägi Racing), kes sõidu vältel ei vääratanud ja võttis esikoha. Lusbo oli alguses kolmas, kuid möödus peagi Venemaa sõitjast Viacheslav Golvkinist (KTM) ja lõpetas sõidu teisena jäädes Mägile alla pea 9 sekundiga. Golovkin kaotas kolmandana Lusbole juba minutiga.
Teises sõidus pääses Lusbo kohe liidriks ning suutis väikest vahet Mägiga hoida võiduka lõpuni ja vahe kahe esimese vahel oli lõpujoonel veidi üle sekundi. Golovkin seevastu sõitis terve sõidu kolmandana ja kaotas võitjale lõpuks 56 sekundiga.
Kahe sõidu kokkuvõttes võitis etapi Lusbo, kes kogus Mägiga võrdselt 47 punkti ning Golovkinile (40 p) kuulus kolmas koht.
EKV liidrina jätkab Mägi (350 p), kellele järgnevad Räpina etapi vahele jätnud Karel Kutsar (234 p) ja Räpinas 4. koha saanud Aleksei Vinogradov (KTM, Narva SK Energia, 225 p).

Harrastajate TOP200 kiireimas arvestuses MX Open B võitis juba kolmanda etapi järjest Siim Palatu (Kawasaki, Sõmerpalu MK), kes oli avasõidus teine ja viimases esimene. Teiseks tuli esimese sõidu võitnud, kuid teises neljanda koha saanud Sander Luik (Husqvarna, Pärnu MC) ning poodiumi madalaimale astmele tõusis sõitudes 4. ja 3. kohal lõpetanud Ivo Laur (Kawasaki, Linnamäe Krossiklubi). TOP200 liidrina jätkab Luik (1413 p), kellele järgnevad võrdselt 1387 punktiga Palatu ja Ivo Laur.
Kiiruselt järgmise grupi MX Open C parim oli aga Siim Ihats (KTM) Andres Arrsi (KTM) ja Simmo Kikase (KTM, Kagu MK) ees. MX Open D klassis sai esikoha Ahti Pärnasalu (Husqvarna, Star Racing), teiseks tuli Egert Karask (Honda, Kagu MK) ja kolmandaks Fredi Kostikov (KTM, Kohila Motospordi Klubi). MX Open E arvestuses oli aga parim Karel Toss (KTM, Motoworks RT), kellele järgnesid Arles Orav (Suzuki, Sõmerpalu MK) ja Rain Vaikmäe (Yamaha, Kagu MK).

Eesti karikavõistluste arvestusse kuuluva Veteranide 40+ seas võitis Taimar Taaber (Kagu MK) Avo Ärmi (Yamaha, Kohila Motospordi Klubi) ja Urmas Heliste (Kawasaki, Kagu MK) ees. Eakamate Seeniorite 50+ parim oli Aivo Rabbi (KTM, Paikuse MK), kellele järgnseid venelane Maksim Bublikov (Husqvarna) ja Andrus Kiskonen (Husqvarna, Kohila Motospordi Klubi).
Koos veteranide ja seenioritega võistelnud naiste seas oli esiduo täpselt sama, mis kahel eelmisel etapil, kui esikoha saavutas Teele Raja (Honda, HRC Racing Team) ja teiseks sõitis end Karleen Randver (Honda, Otepää MK). Kolmas oli seekord Juta Saan (KTM, Kagu MK).

Kohalikele karikatele võistelnud 85cc klassis oli esikolmik Kennert Nurja (Husqvarna, AYR Racing Team), Andri Kutsar (KTM, Äksi39Team) ja Tristan Loob (Husqvarna, Pärnu MC). 65cc klassis võidutses aga Gregor Kuusk (Husqvarna, RedMoto Racing) klubikaaslase Jan-Marten Paju (Husqvarna) ja Stefan Taaberi (Husqvarna, Kagu MK) ees. Kõige väiksemas 50cc arvestuses oli aga parim Krevor Marcel Nõmme (KTM, SJT Kahro Racing), teise koha sai Mattias Tamekant (Husqvarna, RedMoto Racing) ja kolmanda Makar Komaedov (KTM) Venemaalt.

Isade arvestuses moodustasid esikolmiku aga Taimar Taaber, Rene Peilman (Yamaha, Roosna-Alliku MK) ja Janis Kaljas (Honda, Kohila Motospordi Klubi). Isad-pojad esikoha saavutasid sellel aastal Taimar ja Stefan Taaber, kellele järgnesid Rene ja Enriko Peilman ning Priit ja Ivo Laur.

TOP200 sari jätkub 17. augustil Toilas Pühajõe krossirajal.