Andero Lusbo võitis Tihemetsa motokrossi

Andero Lusbo. Foto: Motostart Photography

Lauri krossirajal sõideti TOP200 karikavõistluste viies etapp, kus kiireimas MX A masinaklassis võidutses Andero Lusbo, harrastajate nobedaim oli teist etappi järjest Siim Palatu.

Eesti karikavõistluste arvestusse kuuluvas MX Open A klassi kvalifikatsiooni kiireim oli Andero Lusbo (Husqvarna, Kagu MK), kelle hea hoog jätkus ka finaalsõitudes. Esimest sõitu asus juhtima Indrek Mägi (Kawasaki, Mägi Racing), kuid mõne ringi edenedes möödus temast esmalt teisel kohal sõitnud Aleksei Vinogradovist (KTM, Narva SK Energia) alistanud Lusbo, kes hoidis seejärel esikohta enda käes võiduka lõpuni. Mägi järel lõpetas kolmandana Jan Jakobson (Kawasaki, Sõmerpalu MK).
Teises sõidus pääses Lusbo kohe ette ning enam tagasi ei vaadanud ja võttis lõpuks kindla võidu. Teisena ületas lõpujoone Jakobson, kes möödus Vinogradovist sõidu keskel.
Kahe sõidu kokkuvõttes võitis etapi Lusbo (50 punkti) Jakobsoni (42 p) ja Vinogradovi (38 p) ees. EKV liider on Mägi (303 p), kellele järgnevad Tihemetsa etapi vahele jätnud Karel Kutsar (234 p) ja Jakobson (198 p).

Harrastajate TOP200 kiireimas arvestuses MX Open B võitis mõlemad sõidud sarnaselt eelmisele etapile Karksi-Nuias Siim Palatu (Kawasaki, Sõmerpalu MK). Kahe sõidu kokkuvõttes järgnesid talle sõidud 2. ja 3. kohal lõpetanud Taavi Laur (KTM, KTL Racing) ning Sander Luik (Husqvarna, Pärnu MC), kes oli sõitudes vastavalt 5. ja 2. Top200 liider on Luik (1176 p), teine on Tihemetsa viies mees Ivo Laur (Kawasaki, Linnamäe Krossiklubi, 1152 p) ja kolmas Palatu (1148 p).
MX Open C parim oli Romeo Pikand (KTM, Viljandi VMK) Kennert Nurja (Husqvarna, AYR Racing Team) ja Simmo Kikase (KTM, Kagu MK) ees. Kiiruselt järgnevas D klassis sai esikoha Fredi Kostikov (KTM, Kohila Motospordi Klubi), teiseks tuli Ahti Pärnasalu (Husqvarna, Star Racing) ja kolmandaks Erko Küper (KTM, KTL Racing). MX Open E arvestuses oli aga parim Mikk Luik (Husqvarna, Tihemetsa MK), kellele järgnesid Ralf Nõmmik (Honda, AYR Racing Team) ja Janno Kuus (Kawasaki).
Eesti karikavõistluste arvestusse kuuluva Veteranide 40+ seas võitis Heigo Lauren (Yamaha, SK Yamaha Keskus) lätlase Raivo Freibergsi (Yamaha) ja Ivo Meltsase (KTM) ees. Eakamate Seeniorite 50+ parim oli teist etappi järjest lätlane Janis Mironovs (Husqvarna), kellele järgnseid venelane Maksim Bublikov (Husqvarna) ja Aivo Rabbi (KTM, Paikuse MK).

Koos veteranide ja seenioritega võistelnud naiste seas oli esikolmik täpselt sama, mis Karksi-Nuias, kui esikoha saavutas Teele Raja (Honda, HRC Racing Team), teiseks sõitis end Karleen Randver (Honda, Otepää MK) ja kolmandaks Krissu Konoplitski (KTM, Sõmerpalu MK).

TOP200 sari jätkub 3. augustil Räpina külje all asuval Linte krossirajal, kus toimub ühtlasi ka legendaarne Isad&Pojad motokross.