Andero Lusbo võitis TOP200 motokrossi karikasarja

Andero Lusbo. Foto: Rauno Kais
Tänavu Eestis teist korda korraldatud motokrossi karikasarja TOP 200 viimane etapp sõideti Aravete krossirajal. Ühtekokku peeti sellel aastal sarjas kuus etappi, kus kokku osales pea 290 sõitjat.

MX A klassis mahtusid esimesed kolm Andero Lusbo (Suzuki, Kagu MK), eelmise aasta võitja Heido Havam (KTM, KTM Racing Team) ja Jüri Triisa (Honda, RedMoto Honda Racing) 18 punkti sisse, aga kuna Havam vigastas end viimasel Tridens Eesti meistrivõistluste etapil Tihemetsas ja peab võistluspausi tegema, jäid sarja esikohale heitlema Lusbo ja Triisa.
Esimeses sõidus asus liidriks Lusbo, kellele järgnesid Ardo Kaurit (Yamaha, Yamamoto RC) ja Triisa ning esikolmik sõitis peagi ülejäänud konkurentidelt eest. Triisa pääses küll Kauritist viimasel ringil mööda, kuid Lusbot püüda enam ei jõudnud ning kahte esimest eraldas lõpujoonel 1,3 sekundit, Kaurit kaotas Lusbole lõpuks 3,9 sekundiga. Teises sõidus haaras liidrikoha Triisa ning koos Lusbo ja Kauritiga sõideti ka selles sõidus teistelt eest. Kuna Lusbo pidi oma kohta lihtsalt hoidma, siis riske ta ei võtnud ning jäi lõpujoonel Triisast 2,8 sekundit, Kaurit sõitis selles sõidus uhkes üksinduses ja võttis siit kolmanda koha. Tänu teise sõidu võidule kuulus Aravete etapivõit Triisale Lusbo (mõlemad 299 punkti) ja Kauriti (296 p) ees, hooaja kokkuvõttes saavutas aga esikoha Lusbo (1777 p), teine Triisa (1759 p) ja kolmas Aravetel viienda koha saanud Kristjan Rätsep (Honda, RedMoto Honda Racing, 1719 p). Esikuuikusse mahtusid veel Havam (1467 p) ning RedMoto Honda Racing klubi sõitjad Kevin Didvig (1460 p) ja Aleksei Vinogradov (1439 p).

Kiiruselt järgmises MX B klassis oli parim Aaron Nau (Kawasaki, Saku MK), kes võitis mõlemad sõidud, kokkuvõttes järgnesid talle sõidud kolmanda ja teisena lõpetanud Jens Udras (KTM, Pärnu MC) ja Olari Puldre (Honda, Laansoo MK), tema oli Aravetel vastavalt teine ja viies ning saavutas sarja kokkuvõttes kõrge seitsmenda koha.

MX C klassis oli parim avasõidu võitnud ja viimases teise koha saanud Reimo Aedver (Kawasaki, Kose AMK), talle järgnesid esimese sõidu kolmas ja teise võitnud Kaur Tiisler (Yamaha, Freetime Racing) ning Riho Rebane (Honda, RedMoto Honda Racing), tema kohad olid sõitudes teine ja kolmas.

Kristo Vätson (Yamaha) oli parim MX D klassis võites esimese sõidu ja lõpetades viimase teisena. Teise koha sai esimese sõidu neljas ja teise võitnud Henri Möll (Suzuki, Suzuki Team Estonia). Eesti suusahüppekuulsus Kaarel Nurmsalu (KTM, AYR Racing Team) oli sarnaselt eelmisele etapile kokkuvõttes kolmas, seekord oli tema kohad sõitudes vastavalt teine ja kolmas.

MX E klassis võidutses mõlemas sõidus külgkorvikrossidelt tuntud Ülar Karing (Yamaha, Jõhvi MK) Keijo Kauna (Kawasaki, Mägi Racing) ees. Kahe sõidu tulemusena sai kolmanda koha Raimo Pent (Kawasaki, MK Tallinn), kes lõpetas sõidud neljanda ja kolmandana. Naistest oli ka seekord kiireim Kadri Ehamäe (Yamaha, Pärnu MC), kes saavutas 20 osaleja hulgas kokkuvõttes neljanda koha, olles kusjuures avasõidus kolmas. Teistest naissõitjatest olid veel Kristiina Raba (Kawasaki, Viljandi VMK) 7-s, Kris Jalas (TM, Sõmerpalu MK) 11-s, Johanna Saareke 12-s ja Helena Ingermann (Honda) 15-s.

85cc klassis sõideti kohalikule karikale ning seal edestas Andreas Hiiemägi (Husqvarna, Kose AMK) mõlemas sõidus kindlalt Henry Vesilindu (KTM, AYR Racing Team) ja Kairo Katkosilti (KTM).

Aravetel võistlesid ka külgvankrid ja quadid, kes kihutasid koos ühes sõidus. Külgvankrite Hobby A klassis võtsid võidu Markus Normak – Karl-Albert Kasesalu (KTM), kes olid avasõidus teised ja võitsid viimase. Teise koha sai sõitudes kolmanda ja teisena lõpetanud meeskond Andres Piirsalu – Tom Küüsmaa (KTM, Kohila SC Cross Team) ning kolmanda soomlased Jarmo ja Lauri Lehtinen (AYR-KTM), põhjanaabrid olid sõitudes vastavalt neljandad ja kolmandad. Külgvankrite Hobby B klassi esikolmiku moodustasid soomlased Stephan Koppenol – Juuso Suominen (Husaberg), Tõnu Suurkuusk – Diana Pruks (MTH) ja Priit Põhjakas – Taimo Tiik (CZ). Quade käis rajal ainult kaks ja seal edestas Sander Parts (KTM, Motobox RT) oma klubikaaslast Jaanus Toomingat (Can-Am).