Andre Kurg teeb kaasa FIA Euroopa rallikrossi meistrivõistluste sarja

Andre Kurg. Foto: Mark Szerenyi_
Andre Kurg. Foto: Mark Szerenyi_
Andre Kurg teeb esmakordselt kaasa kogu FIA Euroopa rallikrossi meistrivõistluste sarja Super1600 klassis. Kurg, kes on 2009.a noorteklassi ja 2014.a Olerex Eesti meistrivõistlused rallikrossis Super1600 klassi Eesti meister, teeb Euroopa meistrivõistlustel kaasa Reinsalu Spordi meeskonnas võistlusautoga Ford Ka.

Kurg on eelnevatel hooaegadel osalenud üksikutel Euroopa meistrivõistluste etappidel, kuid ühelgi etapil pole tal õnnestunud tehniliste probleemide tõttu lõpetada.

Andre Kurg: “Reinsalu Spordil on ainukese Eesti rallikrossi meeskonnana olemas piisav kogemus Euroopa sarjale vastava võistlusauto tootmise ja teenindamise jaoks. Seega saan oma uue võistlusautoga näidata konkurentsivõimelist kiirust. Olen Reinsalu Spordi meeskonnale ja oma pikaaegsetele toetajatele selle võimaluse eest väga tänulik. Hooaja peaeesmärgiks on tulla Olerex Eesti meistrivõistlused rallikrossis Super1600 meistriks ja Euroopa MV hooaja kokkuvõttes 6 parima sekka.”

Konkurentsitihedas Super1600 klassis on varasematel aastatel õnnestunud Euroopa meistriteks tulla Fordi tehasemeeskonna sõitjal Andreas Bakkerudil, lätlasel Reinis Nitišsel ja valitseval Eesti meistril Supercar klassis Janis Baumanisel.

Esimene Euroopa MV etapp toimub 16-17. aprillil Portugalis ning Olerex Eesti meistrivõistluste avalöök antakse 7.mail Elva lähistel Kulbilohu rallikrossirajal.