Andre Park võidutses Soomes

Andre Park
Seinäjokil algasid Soome mootorrataste jäärajasõidu meistrivõistlused, kus olid eestlastest stardis Andre Park, Hanno Velt ja Kaarel Kuik, kes võistlesid kõik B450 klassis.

Kuna Soomes kohe 450 A klassi võistlema ei lasta ja sinna saamiseks peab end esmalt 450 B klassis tõestama, siis määratigi kõik kolm eestlast viimasesse klassi.

Kvalifikatsioonis sai meie omadest kõige parema tulemuse kirja Andre Park, kes oligi 450 B klassi ajasõidu kiireim, Hanno Velt sai kirja 4nda ja Kaarel Kuik 22nda aja. Aegade 16 kiiremat pääsesid A-finaali ja 17st edasi osalesid B-finaalis.

A-finaalis sai Park kohe võistlejaterivi etteotsa ja hakkas peagi järgnevatega vahet sisse sõitma ning peale paari esimest ringi oli edu juba piisav, et võistlust kontrollida ja esikoht võtta. “Sõitsin renditsikliga, mille vedrustus oli mulle liiga toekas ja pidurdada oli sellega päris keeruline, kuna tsikkel tahtis koguaeg alt ära minna. Kindluse mõttes ei hakanud hullu panema ja sõitsin kindla peale,” rääkis Park. “Kuna Soomes ei lasta ühtegi meest kohe A gruppi ja pead end esmalt B grupis tõestama, siis tuligi mulle just e-kiri, et ma pean tuleval nädalavahetusel A gruppi edasi kolima, kus ootavad mind ees kõik Soome ringrajastaarid eesotsas Mika Kallioga. Seal saab juba väga raske olema!”

Hanno Velt kihutas terve A-finaali sõidu esikümnes ja ületas lõpujoone kuuendana. B-finaalis osalenud Kaarel Kuik oli oma sõidus 7.

Soome MV järgmine etapp sõidetakse nädala pärast Orivedel.