Aravetel algasid Supetmoto meistrivõistlused

Patrick Pals. Foto: Tormi Raik

Aravete kardirajal sõideti selle hooaja Supermoto Eesti meistrivõistluste avaetapp, kus kiireimas S1 klassis võidutses maailmameistrivõistlustel osalev Patrick Pals.

S1 klassi ajasõidus sõitis parima ringiaja välja Eero Madisson (KTM, Almaca Motosport), kellest meie MM-mees Patrick Pals (pildil, TM) jäi ainult 0,058 sekundit.
Võistlussõitudes aga oli kindlalt parim Pals, kes asus avasõidus liidriks juba alguses ning sõitis teistelt eest. Teisena ületas lõpujoone Madisson ja kolmandana Karl Takk (GasGas, Almaca Motosport). Teist sõitu juhatas aga enamuse sõidust Madisson, kuid eelviimasel ringil sai Pals oma tahtmise ja võitis taas sõidu Madissoni ja taas kindla sõidu teinud Takk’i ees.
Kahe sõidu kokkuvõttes seega etapivõit Palsile, teine oli Madisson ja kolmas Takk.
S1-ga koos ajal olnud Open klassis sõitsid end esikolmikusse lätlased Kaspars Loss (KTM), Valts Grigans (Husqvarna) ja Martins Feters-Fekters (Aprilia).

S4 klassis võttis etapivõidu sõidud teise ja esimesena lõpetanud Eerik Madisson (KTM, Almaca Motosport), kellele järgnesid Sven Simulask (Husqvarna, Vihur Motosport) ja Hannes Lepmets (KTM, Seltec Racing).

SM Junior klassis võidutses kummaski sõidus Mathias Vetkin (Husqvarna, Almaca Motosport), teiseks tuli avaetapil Rasmus Ebelmann (Husqvarna, Äksi39Team) ja kolmandaks Otto Reinhard Viks (KTM, HRC Eesti Racing Team).

SM65 klassis ei leidunud vastast kiirele Vene tüdrukule Elena Petrishinale, kes võitis mõlemad sõidud kaasmaalaste Alexey Govyadinovi ja Sofia Grigorieva (kõik Husqvarna) ees.

Kõige väiksemas meistrivõistluste klassis SM50 võttis võidu Venemaa poiss Makar Novichov kaasmaalase Dmitri Kopanjovi (mõlemas Husqvarna) vapra Eesti tüdruku Meribel Kase (KTM) ees.

Neljarattaliste SuperQuad avaepil oli parim kummaski sõidus kiireim olnud Viljar Värat (Honda, Estonian Supermoto Raicng Team) ning talle järgnesid klubikaaslased Priit Kurg ja Roman Mägi (mõlemad Yamaha).

Eesti karikavõistluste arvestusse kuuluvas Pit 160 Open klassis võidutses Mihhail Bõstrov Heigo Endeni ja Fredi Pihlase ees.

Eesti meistrivõistluste järgmised etapid sõidetakse 7 ja 8 augustil Põltsamaa kardirajal.