Aravetel selgusid tänavused külgkorvide ja quadide motokrossimeistrid

Kevin Saar (vasakul) ja Priit Järvloo Aravetel. Foto: Rauno Kais
Aravete krossirajal sõideti eile selle aasta viimane motokrossi Eesti meistri- ja karikavõistluste etapp külgkorvidele ja quadidele. Korvidel osutusid hooaja lõpuks kindlalt parimaks lätlane Didzis Gorbenko ja Tanel Kõiv ning quadidel tänavu edukalt Euroopa meistritiitlit kaitsnud Kevin Saar.

Didzis Gorbenko/Tanel Kõiv (Zabel) olid sarnaselt eelviimasele etapile Tihemetsas kindlalt parimad ka Aravetel, kui näitasid juba ajasõidus konkurentidest vähemalt poolteist sekundit kiiremat ringiaega. Esimeses finaalsõidus asusid Gorbenko/Kõiv kohe algusest liidriks ning suurendasid pidevalt konkurentidega vahet ja võtsid lõpuks kindla võidu, millega kindlustati endale ka Eesti meistritiitel. Alguses heitlesid teisele kohale Margo Sonn koos lätlase Arturs Lintersiga ja Markus Normak, kellel vigastatud korvimehe Karl-Albert Kasesalu asemel korvis Teet Eier, kuid sõidu edenedes kasvatasid Sonn/Linters (Husqvarna, Kose AMK) vaikselt vahemaad ja lõpetasid kindlalt teisena.
Teises sõidus haarasid Gorbenko/Kõiv taas startist esikoha ning võitsid lõpuks sõidu kindla vahega järgnevate ees. Värskete Eesti meistrite taga võitlesid enamus sõidust Normak/Eier (Zabel, MK GasGas) ja Sonn/Linters ning hoolimata viimaste püüdlustest olid lõpuks teised siiski külma närvi säilitanud Normak/Eier ning tänu sellele said nad ka maksimaalsed 50 punkti saanud Gorbenko/Kõiv järel teise koha kogudes Sonn/Lintersiga võrdselt 40 punkti.
Eesti meistrivõistlustel järgnesid Gorbenko/Kõiv (320 p) tiimile Normak/Kasesalu (283 p) ja Sonn/Linters (267 p).

Didzis Gorbenko/Tanel Kõiv Aravetel. Foto: Rauno Kais

Quad Open klassis oli Kevin Saar (Honda, Pärnu MC Catwees Honda Racing) taas löömatu nii kvalifikatsioonis, kui mõlemas finaalis, kust tulid Euroopa meistrile kindlad sõiduvõidud. Järgnevatele kohtadele käis kummaski sõidus äge kihutamine ning esimeses sõidus järgnesid Saarele lätlane Valerijs Kuzmins (KTM) ja Martin Filatov (Honda, Kagu MK Catwees Honda Racing). Teises sõidus ületas aga teisena lõpujoone Priit Järvloo (Kawasaki, Sõmerpalu MK), kes pidi avasõidus tagumise amordi tõttu tempot langetama ja sai seal 11. koha, kolmas oli Kuzmins. Kahe sõidu kokkuvõttes sai Saare (50 p) järel teise koha Kuzmins (42 p) ja kolmanda Filatov (36 p), tema oli teises sõidus 5. Esikuuikusse mahtusid veel Martin Adamson (Husqvarna, RedMoto Racing, 33 p), Järvloo (32 p) ja Sten Jupaschevski (Honda, Pärnu MC Catwees Honda Racing, 31 p).
Eesti meistrivõistlustel järgnesid Saarele (313 p) Järvloo (279 p) ja Filatov (253 p).

Quad Junior masinaklassis võttis Aravetelt kindla esikoha mõlemad sõidud võitnud Venemaa sõitja Ivan Trjasov (Honda), teiseks tuli kummaski sõidus Janno Oja (Yamaha, Tihemetsa MK) ja kolmandaks lätlane Aksels Cirulis (Kawasaki). Eesti meistritiitli võitis aga viimaselt etapilt puudunud lätlane Kristjans Janis Sondors (321 p), hõbeda sai Oja (264 p) ja pronksi Aravetel esmakordselt Open klassis osalenud ja seal 7. koha saanud Joosep Eesmäe (Honda, Pärnu MC Catwees Honda Racing, 212 p).

Quad 200 arvestuses oli Aravetel mõlemas sõidus parim Aleks Sale (Yamaha, MK K&K), kellele järgnesid kokkuvõttes venelased Aleksandr Lebedev (Yamaha) ja Semjon Korostelev (Honda). Eesti meistritiitli võitis aga Lebedev (307 p) Korostelevi (286 p) ja Aravetel 4. koha saanud Mihkel Salujõe (Honda, HRC Eesti Racing Team, 281 p) ees.
Samades sõitudes osalenud Quad 100 arvestuses juhtis enne finaaletappi Läti poiss Karlis Neija (Honda) 6 punktiga Tanel Põdra (Honda, Pärnu MC Catwees Honda Racing) ees, mis tähendes, et kumbki poiss ei tohtinud eksida. Põdra näitas Aravetele esimeses sõidus väga head minekut ja võttis kindla võidu edestades ka kõiki 200 klassi sõitjaid. Neija seevastu kukkus ja oli lõpuks enda klassis alles 6., mis tähendas, et viimasesse sõitu läks meistrivõistluste liidrina juba Põdra. Teist sõitu alustas aga paremini Neija, kuid tagasihoidliku alguse teinud Põdra suutis lätlase kinni püüda ning sõidu lõpus ka temast mööduda ja taas esikoha võtta.
Kahe sõidu kokkuvõttes järgnesid Põdrale (50 p) sõidud 2. ja 3. kohal lõpetanud Rasmus Sõna (Honda, Äksi MK, 42 p) ja Neija (37 p). Meistrivõistlused võitis seega Põdra (365 p), teine oli Neija (358 p) ja kolmas Sõna (326 p).

Ülejäänud masinaklassid võistlesid Aravetel aga Eesti karikavõistluste arvestuses.

Külgvankrite Hobi klassis olid parimad mõlemas sõidus Siim Mokrik/Villem Saarna (AYR-KTM, Linnamäe krossiklubi), kellele järgnesid võidukihutamistes samuti teiseks tulnud Hannes Veski/Madis Mälberg (AYR-KTM, AYR Racing Team) ning kolmanda koha said sõitudes klassi arvestuses 4. ja 3. koha saanud Janek Soidla/Krister Kindel (Yamaha, Lääne MK). Eesti karikavõistlused võitsid Mokrik/Saarna (279 p), teised olid Soidla/Kindel (253 p) ja kolmandad Raigo Klemm/Kristo Aasma (Husaberg, MK D&T, 188 p), kes olid finaaletapil 7.
Koos hobiga rajal olnud Veteranide arvestuses olid Aravetel parimad Erik Vahter/Jüri Saan (KTM, Kose AMK), teiseks tulid Argo Põldsaar/Ruslan Talf (KTM, MK Kohila Sidecar Cross Team) ja kolmandaks Sverre Lamp, kellel korvis eelmisel etapil viga saanud vend Alari asemel Keit Kivaste. Karika võitsid kindlalt Põldsaar/Talf (350 p), teiseks tulid Sverre ja Alar Lamp (AYR-KTM, Saku MK, 268 p) ja kolmandaks Andres Piirsalu/Kristjan Kivistu (KTM, MK Kohila Sidecar Cross Team, 254 p), kusjuures Piirsalu võistles Aravetel koos Tom Küüsmaaga ja oli seal 4.

Quad Veteranidel võidutses Aravetel mõlemas sõidus Olari Saarme (Yamaha, Päru MC), kes edestas mõlemas sõidus peale korralike duelle Mark Saart (Kawasaki, RedMoto Racing), kolmas oli kummaski Saare klubikaaslane Raido Viinapuu (Kawasaki). Eesti karikavõitjaks tuli Saar (178 p), kellele järgnesid Aravetelt puudunud lätlased Andris Cirss (172 p) ja Janis Kirilko (144 p).
Samades sõitudes osalenud Hobby klassis oli finaaletapil parim Rene Kaseste (Yamaha, Motodepoo Team Green), kes edestas kummaski sõidus Varbo Vingisaart (Yamaha, Türi AMK) ja Endri Lindu (Yamaha, Pärnu MC). Karikavõitjaks tuli Kaseste (259 p), teiseks tuli Aravetel 5. koha saanud Karmo Sturm (Yamaha, Pärnu MC, 189 p) ja kolmandaks Lind (150 p).
Naisi oli seekord võistlemas ainult üks, soomlanna Sofia Valkamaa (Yamaha) näitas väga head sõitu olles avasõidus 14 osaleja seas 8. ja teises 6.

Kõige väiksematel quadidel Kids klassis võitis Läti poiss Markuss Gazarovs (Apex) mõlemad sõidud Pärtik Ilma (Apex, Linnamäe Krossiklubi) ja Marcus Küttise (Cobra, Kagu MK) ees, ainus vapper tüdruk Alice Kivimägi (Apollo, Linnamäe Krossiklubi) oli neljas.

Kohalikele karikatele võistelnud ainsas soolotsiklite klassis võidutses mõlemad sõidud võitnud Kairo Katkosilt (KTM, RedMoto Racing), sõitudes 3. ja 2. koha saanud Kristjan Lember (Honda) oli teine ja sõidud 2. ja 4. kohal lõpetanud Kermo Uue (Yamaha, MK AEX) kolmas. Meestega koos oli rajal ka üks kaunima soo esindaja Kätlin Salujõe (Honda, HRC Eesti Racing Team), kes sai päeva lõpuks 11. koha.

Tänavused motokrossi Eesti tiitlivõistlused ei ole aga veel lõppenud, kuna 22. septembril selguvad Tihemetsas Lauri krossirajal sooloklasside Eesti meistrid ja karikavõitjad.