Aravetel tõmmati supermoto hooajale joon alla

Lewis Cornish (8) vs Patrick Pals (22). Foto: Rauno Kais
Selle aasta Sivitrans Eesti supermoto meistrivõistlused lõppesid Aravete kardirajal ning finaaletapile omaselt oli rajal palju sõitjaid ning eestlastele pakkusid konkurentsi lisaks teiste Baltimaade sõitjatele kiired sõitjad Soomest, Venemaalt ja Suurbritanniast.

Kiireimas S1 klassis näitas kvalifikatsioonis kiireimat ringiaega inglane Lewis Cornish (TM), kes asus ka esimeses sõidus stardist liidriks. Tema selja taga heitlesid Patrick Pals (TM, Türi AMK) ja üle pika aja võistlusrajal olnud soomlane Jari Ojala (Aprilia). Pals tõusis küll paariks ringiks teisele kohale, kuid siis kukkus ning langes mõned kohad ja kahjuks ka esikoha konkurentsist. Inglane suutis vigu vältida ning võttis kindla võidu, Patrick Pals möödus lõpuks enda ees sõitnud Sami Uutelast (Yamaha) ja Ojalast ning lõpetas teisena. Kolmandana kihutas üle lõpujoone lahjemal 2-taktilisel tsiklil võistelnud meistrivõistluste liider Sami Salstola (TM), kelle õige võistlusmasin lõpetas töölepingu hommikusel treeningul. Enne teist sõitu tuli paduvihm ja rahe ning sõitjad saadeti stardijoonelt boksi vihmarehvide järgi. Kui õiged rehvid all, siis anti ka start ja esimeseks asus taas Cornish, kuid ta ebaõnnestus mõni hetk hiljem kruusaosal, kukkus ja langes viimaste sekka. Esikohale heitlesid seejärel Ojala ja Patrick Pals, kuid ka seekord eestlane kukkus ning Ojala pääses eest ja võttis võidu. Teiseks sõitis end Salstola ja kolmandaks siiski Patrick Pals, kes möödus lõpuosas ka oma vend Prantsust. Cornish suutis end lõpuks viiendaks sõita, oma kaasmaalastega viimaste ringideni esikohale heidelnud Uutela sai paar ringi enne lõppu veidi abi Salstolalt ja leidis end rajaääresest võsast ning langes 12-ks.
Kahe sõidu kokkvõttes sai etapivõidu Ojala (43 p), kellest jäid ainult punktiga maha Salstola ja Patrick Pals.
Eesti meistriks tuli seega teist aastat järjest Salstola, kes kogus 283 punkti, teine oli Patrick Pals (249 p) ja kolmas Uutela (212 p), kellest ainult ühe punkti kaugusele jäi Aravetel viienda koha saanud Prants Pals.

SuperQuadi esimeses sõitudes võistlesid esikohale sarja kaks esimest lätlased Aleksejs Kuzmins (KTM) ja Janis Klavins (KTM), kelle tempo oli ülejäänud konkurentidele liiast. Avasõidus edestas Klavins napilt kaasmaalast, kuid teises näitas viimane, et meistritiitel läheb õigele mehele ja võitis kindlalt Klavinsit. Kummaski sõidus lõpetas lätlaste järel kolmandana Tanel Jürna (KTM, Motobox RT). Kahe sõidu kokkuvõttes võitis Kuzmins, kes kogus Klavinsiga võrdselt 47 punkti ning kolmas oli Jürna (40 p).
Eesti meistriks tuli ülivõimsalt Kuzmins (291 p), hõbeda sai Jürna (223 p) ja pronksi Klavins (216 p).

Open klassi Eesti karikavõistluste esimeses põnevussõidus sõitsid sarja liider soomlane Valtteri Ala-Heikkilä (Honda), lätlane Toms Avens (Yamaha) ja Kenor Kotkas (Kawasaki, Carman MK) terve sõidu koos, kuid omavahel kohti ei suudetud vahetada, ning lõpujoonel edestas soomlane lätlast 1 ja eestlast 2,6 sekundiga. Sellest aga Ala-Heikkiläl piisas, et karikavõistlustel esikoht saada. Teise vihmamärjal rajal toimunud sõidu suutis esimesena lõpetada Tambet Kuresoo (Kawasaki, Speedline Racing), kes oli avasõidus seitsmes. Teisena ületas lõpujoone avasõidu 8-s mees Imants Kalnins (KTM) Lätist ja kolmandana Kristjan Siilak (KTM, Carma MK), kes oli esimeses sõidus olnud 6. Ala-Heikkilä ja Kotkas ületasid lõpujoone vastavalt 6. ja 7. kohal. Etapivõidu saavutas Ala-Heikkilä (41 p), teine oli Kuresoo (39 p) ja kolmas mõlemad sõidud neljandana lõpetanud lätlane Gatis Tikins, Kotkas oli 35 punktiga 6. Eesti karikavõitjaks tuli nagu juba mainitud Ala-Heikkilä (174 p), kellele järgnesid Siilak (166 p), Aravetel kokkuvõttes neljanda koha saanud Kalnins (158 p), Kuresoo (150 p) ja Kotkas (149 p).

Kotkas tegi tugeva võistluspäeva, kui osales ka Läti harrastajate klassi sõitudes. Esimeses suutis ta lõpuni külma närvi hoida ja edestas Eesti ringrajaässa Hanno Velti (Sherco, RedMoto Racing) ainult poole sekundiga. Teises sõidus oli tema ülemvõim suurem ja tema edu lõpujoonel teiseks tulnud lätlase Kaspars Loginsi (KTM) ees oli üle 20 sekundi. Kahe sõidu kokkuvõttes kuulus etapivõit Kotkale (50 p), teine oli Logins (42 p) ja kolmas Karlis Virza (KTM, 38 p).

Eestlaste harrastajate StreetMoto klassis toimus ainult üks sõit, kuna osalejad ei tohtinud vihmarehve kasutada ja just teise sõidu toimumise ajal oli rada märg, kus slick rehviga ei olnud midagi teha. Haarava esimese ja ainsa sõidu võitis Yamaha bike’l võistelnud Priit Korts. Teiseks sõitis end Sherco endurotsiklil Velt, kes kukkus esimeses kurvis ja langes viimaseks. Mees arendas ülejäänud distantsil kohati hullumeelset tempot ja möödus sõidu jooksul 13. konkurendist. Kolmandaks sõitis end bikel Margus Nilisk (Honda), kes heitles mitmed ringid tema järel lõpetanud supermototsiklitel võistelnud Ain-Gustav Bartelsi (Husaberg) ja Toomas Tomsoniga (Husaberg).
StreetMoto karikavõitjaks tuli Korts (154 p), teine on Tomson (143 p) ja kolmas Nilisk (104 p). Esmakordselt ellukutsutud klassis osales läbi hooaja ühtekokku 21 vaprat sõitjat.

Päeva lõpetas S1 klassi Balti meistrivõistluste sõit, mida asus taas juhtima Corcnish, kuid Patrick Pals surus end peagi ise liidriks, kuid ka seekord pidi noormees Aravete rajapinnasega lähemat tutvust tegema ja ta langes mitmeid kohti. Seejärel kihutas võiduka lõpuni Cornish, kelle järel oli pikalt teisena Prants Pals, kuid tema tsiklil purunes tagarehv ja ta pidi sõidu katkestama. Lõpuks sõitis Cornishi järel end teiseks soomlane Jimi Lamminen (Kawasaki) ja kolmandaks Patrick Pals.

Aravetel toimus ka kaks lastesõitu, kus soolotsiklitel võitis Läti poiss Valters Grube eestlaste Karl Teesalu ja Kert-Kennert Pärna ees. Väikeseid quade käis rajal ja seal edestas Tanel Jürna poeg Stenneth lätlast Valters Tabunsit.