Aruküla endurol eestlastest parim Rannar Uusna

Rannar Uusna. Foto: Margus Almers
Rannar Uusna oli möödunud nädalavahetusel Arukülas toimunud enduro Eesti meistrivõistluste viimasel etapil eestlastest kiireim. Kiireima aja sõitis mõlemal päeval välja lätlane Ivo Šteinbergs klassis E-2, laupäeval 52:54,4 ja pühapäeval 42:58,1. Rannar Uusna (KTM, KTM Racing Estonia), E-3 klassi võitja, kaotas talle võistluse esimesel päeval vaid 5 sajandikuga, teisel päeval kahe sekundiga.

Aruküla enduro erineb teistest Eestis toimuvatest endurodest väga pikkade põllule rajatud katsete poolest, samuti oli sel aastal uuendatud endurokatset ning ürituse lõpetas lõpukross, kus rajale läksid korraga mitme masinaklassi sõitjad.

„Aruküla esimesel päeval võtsin natuke rahulikumalt ja lasin ka korra esiratta alt ära krossikatsel,“ võttis Uusna nädalavahetuse kokku. „Teine päev istus paremini ning sain hommikul hea hoo sisse. Lõpukrossil sain suhteliselt kohe ette ning üritasin natuke tempot teha, et ka etapi üldvõit saada. Olid head pikad katsed ning see oli hea trenni eest tulevasteks võistlusteks.“

Laupäeval aja alla 54 ja pühapäeval alla 44 minuti sõitsid kolm E-2 klassi võistlejat: Aigar Leok (Yamaha, Sõmerpalu MK) edestas mõlemal päeval vend Martinit (KTM, Sõmerpalu MK) ning selle klassi neljanda koha võttis soomlane Matias Savo (Sherco).

Eesti meistrivõistluste arvestuses klassis E-1 oli Arukülas esikolmik Veiko Rääts (KTM, Sõmerpalu MK), Edgars Silinš (Husqvarna, Läti) ja Priit Biene (Husqvarna, RedMoto Racing). Klassis E-2 Ivo Šteinbergs, Aigar Leok ja Martin Leok; E-3: Rannar Uusna, Priit Palatu (KTM, Sõmerpalu MK) ja Lauris Ermanis (Husqvarna, Läti); Seeniorid 40+: Einars Vinters (KTM, Läti), Egon Üpraus (Husqvarna, Stingray Extreme), Danielius Žoštautas (KTM, Leedu); Juuniorid: Kosti Kirjavainen (KTM, Soome), Niklas Laankoski (KTM, RedMoto Racing) ja Teemu Pölönen (KTM, Soome).

Esikolmikud Eesti karikavõistluste arvestuses: klassis Harrastajad: Kalev Kriis (Sõmerpalu MK), Rene Jerbach (Husqvarna, RedMoto Racing) ja Kristo Papstel (KTM, RedMoto Racing); Veteranid 50+: Pekka Sointula (Soome), Mika Vuori (Beta, Soome) ja Andris Kalninš (Husqvarna, Läti); Algajad: Mirko Raup (KTM, Sõmerpalu MK), Jüri Kommer (Sherco, Tartu Enduro Klubi) ja Kristjan Kolsar (Beta, RedMoto Racing); Naised: Jennifer Siekkinen (KTM, Soome) ja Keity Meier (GasGas, MC Panter – võitis esimese päeva, kuid teisel päeval ei osalenud); Uustulnukad: Kristjan Kuill (KTM), Aare Pere (KTM, RedMoto Racing) ja Ain-Gustav Bartels (Beta, RedMoto Racing).

Eesti meistriks tuli klassis E-1 Veiko Rääts 157 punktiga, kes eksis kaheksast võistluspäevast vaid ühel, mil ta sai teise koha. Teine oi Priit Biene (135 p), kolmas Silinš (90 p). E-2 klassis käis äge võitlus kahe venna, Aigar ja Martin Leoki vahel. Lõpuks jäi 6-punktise eduga peale Aigar (138 p), Martin oli teine 132 punktga ja Šteinbergs 110 punktiga kolmas. E-3 klassis sai Elary Talu (Sherco, Sõmerpalu MK) Aruküla enduro esimesel päeval kerge õlavigastuse ning sel päeval tulemust kirja ei saanud, kuid teise päeva neljas koht andis talle siiski Eesti meistritiitli 133 punktiga. Teiseks jäi Priit Palatu (128 p) ja kolmandaks Lauris Ermanis (90 p). Seeniorid 40+ klassi esikolmik hooaja kokkuvõttes on Toivo Nikopensius (Yamaha, Paikuse MK, 119 p), Egon Üpraus (118 p) ja Vaido Kalm (113 p). Juunioride klassis jäi meistritiitel samuti koju, Reio Timmile (KTM, Sõmerpalu MK, 109 p) Egert Veltsoni (72 p) ja Niklas Laankoski (69 p) ees.

Harrastajate karikavõitjaks tõusis kindlalt Tajo Andressoo (Husqvarna, Tartu Enduro Klubi, 140 p) Rene Jerbachi (112 p) ja Sander Luiga (Beta, Tartu Enduro Klubi, 105 p) ees. Veteranid 50+ klassis tegi stabiilse hooaja Madis Pool (KTM, Pärnu Motoclub, 115 p), kes edestas kahte soomlast, Mika Vuori (109 p) ja Pekka Sointulat (109 p). Algajad: Jüri Kommer (134 p), Mirko Raup (98 p), Andres Kukk (96 p). Naiste arvestuses tuli võrdsete punktidega (77) karikavõitjaks trialisõitja Keity Meier soomlannade Annamaria Karikuusi ja Jennifer Siekkineni ees. Esimest aastat kavas olnud Uustulnukate klassi võitja on kindla eduga Aare Pere (148 p) Siim Braueri (98 p) ja Kristjan Kuilli ees (77 p). ATV/Quad klassi sõidud olid kavas vaid teisel etapil Paikuses ja kolm kiireimat olid leedulased Kestutis Kaminskis (40 p), Vladas Paplauskas (32 p) ja Grigorijus Grebliunas (32 p).