Auto ringrajasõidu meistrivõistlustel võidutsesid Andre Kiil ning Jesse ja Pekka Lintumäki

Andre Kiil. Foto: Indrek Allik
Nädalavahetusel peeti Audrus auto24ring’il autoringraja BMW Xtreme Cup klassi Eesti- ja Soome meistrivõistluste II etapp, kus esimese päeva mõlema sõidu liidripositisooni hoidis enda käes Andre Kiil. Pühapäeval toimunud 45-minuti võistlussõidu võit läks aga soomlaste duole Jesse ja Pekka Lintumäkile.

BMW Xtreme Cup klassi stardirivis oli kokku 20 autot. Laupäeva hommikul sõideti kaks kvalifikatsiooni, mille kiireim oli Andre Kiil, kes edastas esimeses ajasõidus lähimat konkurenti Juha Huntala/ Marko Rantaneni napi 0,063 sekundiga ja teises Thomas Padovani 0,371 sekundiga.

Mõlema 15-ringi võistlussõidu kiireim oli taaskord Andre Kiil, kes edastas avasõidus Thomas Padovanit 9.704 sekundiga, teises sõidus oli vahe 3.260 sekundit. Kiil ise oli oma sõiduga rahul: “Auto töötas suurepäraselt ning kõik sujus plaanipäraselt. Sõit oli põnev, sest ega Padovani mul olukorda lihtsaks teinud, olles mul pidevalt kannul ning näidates väga tasemel sõitu”.

Kui laupäeval oli võistlussõidu pikkuseks 2 x 15 ringi, siis pühapäeval peetud 45-minuti võistlussõidul jõuti läbida 29 ringi. Antud formaadis toimub sõit pööratud järjestusega, mille pingerada moodustatakse kvalifikatisooni tulemuste põhjal. Võistlejatel on kohustuslikud boksipeatused ja soovi korral sõitjate vahetused. Pikast ja pingelisest sõidust väljusid võitjana Jesse ja Pekka Lintumäki, edastades duot Juha Huhtala / Marko Rantaneni 1,243 sekundiga. Kolmandal positisoonil oli Kiil, kaotades liidrile 7,375 sekundit.

Ka naised said omavahel ringrajal mõõtu võtta. Kaunid lauljad Teele Viira, Grete Paia ja Tuuli Rand ajasid ühisstardis Toyota GT86’l pöörded põhja ning andsid endast koik, et esimesena finishisse jõuda. Sõit oli väga tasavägine ja otsustavaks lükkeks sai noorima sõitja Grete manööver lõpusirgel: “Kord olin mina ees ja siis teine hetk oli Teele mu ees ja siis viimasel lõpusirgel vajutasin gaasipedaali täiega põhja ja nii ma poole auto eduga selle sõidu lõpetasingi”, muljetas Grete. Naiste sõnul oli see väga vinge kogemus ja kindlasti tullakse veel auto24ring’ile sõitma.

Järgmine Eesti autoringraja meistrivõistluste etapp toimub juba 2. juunil Soomes Ahvenisto ringrajal. Põhjamaade (FIA NEZ) II etapi kiireimad selgitatakse aga välja 30. juunil kodusel auto24ring’il.
Eesti ja Soome meistrivõistluste punktide seis peale 2. etappi:

1. Andre Kiil, ALM Motorsport, 141p
2. Markus ja Timo Grönthal, GT Motorsport, 77p
3. Tomi Sundström, Keanic Racing, 68p
4. Kren Tunder, ProREX Racing, 66p
5. Juha Huhtala-Marko Rantanen, EST 1 Racing, 64p
6. Thomas Padovani, EST 1 Racing, 58p
7. Marko Vähämäki-Miika Mäkelä, Mäkelä Racing Team, 48p
8. Pekka ja Jesse Lintumäki, AvisCollis Racing Team, 47p
9. Sven Karuse, Reinup Motorsport, 38p
10 Indrek Teppan, 36p
11. Mario Rinaldo, EST 1 Racing, 26p
12. Gert Jugala-Raimo Kulli, EST 1 Racing, 12p
13. Jonne Rautjärvi, JonCar Racing Team, 8p
14. Peep Peeterson, ProREX Motorsport, 7p
15. Julle Laivola, Eco-Race, 7p
16. Roope Sundström, Keanic Motorsport, 4p
17. Ekke-Taavi Sepper, ProREX Racing, 1p
18. Milla Mäkelä-Mika Vähämäki, Mäkelä Racing Team; Toni Hagelin, TH Racing; Rami Raitanen, RR-Motorsport, 1p.