auto24 Rally Estonia 2014 võitjakiiver ootab omanikku

Foto: auto24 Rally Estonia
Foto: auto24 Rally Estonia
auto24 Rally Estonia üheks traditsiooniks läbi aastate on olnud, et võitja saab endale spetsiaalselt selleks ralliks Eesti võidusõidudisaini võlurite Tribilia Design poolt kujundatud ja värvitud kiivri. Stilo kiiver tuleb Racingexpert’i käest.

See traditsioon jätkub ka tänavu, kui Lõuna-Eestis sõidetav auto24 Rally Estonia on FIA ERC autoralli Euroopa meistrivõistluste etapp. Tribilia Design töötoas on valminud viies auto24 Rally Estonia võitjakiiver ja kelle pähe see pannakse, selgub 17.-19. juulil sõidetava ralli finišipoodiumil Tartu kesklinnas.

Seltskond, kes on varasematel aastatel Rally Estonia võitjakiivri vääriliselt Lõuna-Eesti katsetel kihutanud, on väärikas. 2010 aasta võitja oli Markko Märtin koos Kristo Kraagiga Ford Focus WRC 03 autoga, kahel järgmisel aastal võitsid auto24 Rally Estonia Mads Østberg ja Jonas Andersson Ford Fiesta RS WRC roolis ja eelmise aasta võitjad olid Georg Gross ja Raigo Mõlder Ford Focus WRC 08 võistlusautoga.

2014. aasta auto24 Rally Estonia sõidetakse 17.-19. juulil ja see on lisaks FIA Euroopa autoralli meistrivõistluste etapile FIA Historic-autode Euroopa meistrivõistluste etapp ja Eesti autoralli meistrivõistluste etapp.

FIA Euroopa autoralli meistrivõistluste sari on maailma vanim rallisari, 2014. aastal alustab see oma 62. hooaega. Alates eelmisest aastast on sarja promootor mainekas ettevõte Eurosport Events, mis muuhulgas on ka turismiautode MM-sarja promootor. FIA ja Eurosport Events sõlmisid sarja promootori lepingu kümneks aastaks. Kokku on aastal 2014 FIA Euroopa autoralli meistrivõistluste sarjas 12 etappi.