auto24ring on Baltikumi esimene ja ainus FIA Grade 4 litsentsiga autoringrada

auto24ring_aerofotoPärnu külje all Audru vallas asuv Põhjamaade moodsaim, 3,2 kilomeetrine auto24ring sai esimese ja ainsa Baltikumi autoringrajana Rahvusvahelise Autoliidu FIA Grade 4 litsentsi. Selle litsensiga radasid on ka Põhjamaades vähe ja see tõstab auto24ringi konkurentsivõimekust. 2013. aastal täielikult renoveeritud auto24ring taotles selle aasta alguses FIA Grade 4 litsentsi ja 21. augustil allkirjastati Rahvusvahelise Autoliidu poolt raja litsents.

FIA Grade 4 litsents lubab auto24ringil korraldada rahvusvahelisi FIA võistlusi nii vormelitele kui kereautodele. Vormelite osas on näiteks kõrgeimaks klassiks, mille rahvusvahelisi tiitlivõistlusi saab auto24ringil pidada, 1,6 liitrise mootoriga Formula 4 klass. Kuna uusi Grade 4 radadasid Põhjamaades palju pole, lisaks auto24ringile kaks rada Soomes ja üks rada Rootsis ning üks Taanis, siis teeb see auto24ringi atraktiivseks paljude vormeli ja kereautode sarjade korraldajate silmis. Juba sellel nädalavahetusel sõidetakse siin FIA Põhjamaade meistrivõistluste SMP F4 sarja etapp, seda koos Eesti autoringraja meistrivõistluste viimase etapiga.

„Autospordi arengu seisukohast on äärmiselt oluline, et ühena vähestest Põhjamaade radadest on auto24ring litsentseeritud kui FIA Grade 4 rada. See lubab siia tuua senisest suuremaid rahvusvahelisi võistlusi, mis tõstavad autospordi populaarsust ja toob Euroopa erinevate sarjade tippsõitjad siia. Ka Eesti sõitjatele on see oluline, kui on võimalik võrrelda ennast teiste Euroopa võidusõitjatega. Andres Hall on oma meeskonnaga teinud ära suure töö, et rada vastaks FIA Grade 4 nõuetele,“ ütleb Eesti Autospordi Liidu peasekretär Margus Kiiver.

„FIA Grade 4 litsents näitab, et me oleme raja osas liikunud õiges suunas ja teinud selle renoveerimisel ja eelneval planeerimisel õigeid otsuseid. Senine tagasiside klientidelt on seda juba varem kinnitanud, Grade 4 litsents on meie jaoks järgmine loogiline samm ja avab meile uusi võimalusi,“ ütleb auto24ring juht Andres Hall.

Sellel reedel ja laupäeval sõidetakse koos Eesti autoringraja meistrivõistluste viimase etapiga Põhjamaade meistrisarja FIA NEZ SMP F4 etapp. Tegu on tänavu alustanud uue vormelisarjaga, kus osalevad Rootsi, Soome ja Venemaa noored sõitjad. Kõik nad sõidavad ühesuguste vormel-4 masinatega. Sarja esimesele kolmele on rahalised stipendiumid liikumaks edasi järgmisel aastal Euroopa F3 meistrivõistlustele, esikohale 350 000 eurot, teisele 150 000 eurot ja kolmandale kohale 20 000 eurot.

Reedel on Pärnu külje all asuval auto24ringil vabatreeningud ja ajasõidud, laupäeval on aga kavas võistlussõidud, millest esimene stardib kell 10.00. Kokku on FIA NEZ SMP F4 sarja etapil kavas kolm võistlussõitu.

Väga oluline on tulev nädalavahetus ka Eesti autoringraja meistrivõistluste viimane etapp klassidele Formula Scandic ja BMW 325 Cup, kus seisud enne hooaja viimaseid sõite on väga põnevad.

Võistlus on mõlemal päeval pealtvaatajatele tasuta, selleks tuleb vaid käia ära FIA NEZ SMP F4 sarja kodulehel http://smpf4championship.com/event/parnu-round-5/ ja alla laadida sealt tasuta piletid.