auto24ring toob Koit Toome ringrajale võistlema

Koit Toome. Foto: Madis Sinivee
Koit Toome. Foto: Madis Sinivee
Võidusõit ringrajal on midagi sellist, mida on sõnadega raske kirjeldada. Selge on see, et külmaks ei jäta see kedagi, alustades raja äärsest glamuursest melust ja lõpetades ülipõnevate ratas-rattas võitlustega rajal. Ja loomulikult kirsina tordil šampuse pritsimine poodiumil fännide kisa saatel.

Seda kõike saab nautida Põhjmaade kõige uuemal ja moodsamal ringrajal, Pärnu külje all Audru vallas asuval auto24ringil ning tänavu toob auto24ring rajale Koit Toome, kellel on küll loomulik huvi autospordi vastu, kuid kes pole varem tuntud kui võidusõitja.

Nimelt alustab auto24ring sellel aastal projektiga, kus ühest avaliku elu tegelasest, kes pole varasema autoringraja võistluskogemusega, koolitatakse välja võidusõitja. Andekas muusik ja teleprojekti “Su nägu kõlab tuttavalt” võitja Koit Toome pole teinud saladust, et peab lugu tehnikaspordist ja nüüd on tal võimalus ennast proovile panna autoringraja Eesti meistrivõistlustel BMW 325 klassis. Esimene treeninglaager on juba selja taga ja kokku stardib Koit Toome neljal auto24ringil toimuval autoringraja Eesti meistrivõistluste etapil. Tema sõidutreeneriks on suurte autoringraja kogemustega Martin Laur.

Koit Toome: “Vaatamata sellele, et mind ootab töiselt ees üks töisemaid suveperioode, ei mõeldnud ma kaua, kui mulle selline pakkumine tehti. Algselt kaalusime ka Soome ja Läti etappe, kui need pidime just minu tiheda graafiku tõttu ära jätma. Autosport on mulle alati olnud südamelähedane ja olen ka unistanud sellest, et muusika oleks töö ja autosport hobi. BMW 325 sari on mulle juba varem silma jäänud ja ootan esimest võistlust sellel nädalavahetusel suure huviga. Annan endale aru, et olen ikka päris rookie ja üritan iga hetkega, mis auto24ringil veedan, end edasi arendada.”

auto24ringi eesotsas on Andres Hall, kes on aktiivse sõitjana võitnud mitmeid tiitleid Eestis ja Baltikumis. Kust tuli selle projekti idee ja miks osutus Koit sõitjaks selles projektis?

Andres Hall: “auto24ringi meeskond on alati lahedate ideede otsingutel. Kui algavaks hooajaks uusi tegevusi planeerima hakkasime, võtsime teemaks juba varasemalt veidi mõlgutatud mõtte, tuua võistlema keegi, kes on tuntud aga seda võidusõidust täiesti erinevalt alalt. Lisaks peaks selles rollis olev inimene olema meeldiv suhtleja, muidu tore inimene ja omama potentsiaali ringrajavõistlusel hakkama saamiseks. Olles Koiduga rajal varem kohtunud oli vähemalt minul selge, et just Koit sobiks sellesse rolli ideaalselt. Ei taha ootusi liiga kõrgele kütta aga ega me tühjale kohale ettepanekut teinud poleks.”

Koit Toome sõiduõpetajaks on nii kardi kui vormeliroolis häid tulemusi näidanud Martin Laur, kes on auto24ringil aidanud paljudel oma parimat ringiaega mitme sekundi jagu paremaks saada. Koidu ja Martini esimene kohtumine oli mai alguses auto24ringil toimunud autoringraja treeninglaagris ja Lauri sõnul näitas andekas laulja ennast ka BMW 325 Cup auto roolis väga võimekana.

Martin Laur: “Koit Toome puhul on tegemist äärmiselt võimeka inimesega, kellel on suur õpivõime ja tahe end pidevalt arendada. Tänaseks oleme rajal sõitnud mõned testisessioonid ning iga korraga on Koit õppinud midagi uut ning ringiaeg võrreldes eelnevate sessioonidega märgatavalt paranenud. Oleme jõudnud olukorrani, kus üksi rajal olles suudab ta juba täiesti arvestatavaid ringiaegu sõita. Kindlasti saab tema jaoks olema suurimaks väljakutseks ja uueks proovikiviks start koos teiste autodega, positsiooni eest võitlemine, vastavalt olukorrale trajektooride valimine jms, seega esimene võistlus saab olema kindlasti äärmiselt huvitav.”

Koit Toome toob koos auto24ringiga rajale Addinol, võistlusvarustusega aitab Racingexpert, võidusõidutehnika eest hoolitseb Jõujaam ja videod toob autost arvutisse GoPro.

Meelis Orgla, Addinol Lube Oil OÜ juhatuse liige: “Addinoli turunduses on suur roll autospordil, seda selle atraktiivsuse ja meile olulise sihtgrupi tõttu. Peale uue auto24ringi valmimist on autoringrajasport Eestis näitamas tõusvat trendi ja huvi selle vastu on kasvanud hüppeliselt. Oleme seni olnud aktiivsed autoralli poolel, Koit Toome projekt annab meile suurepärase võimaluse siseneda autoringrajale. Addinol on Koit Toome ja auto24ringi ringrajaprojektis ametlikuks õlipartneriks ja auto ettevalmistusel tehniliseks nõustajaks määrdeainete alal.”

auto24ringi võistluse ajakava:

17.mai Kvalifikatsioon

11:00 Kumho Challenge
11:25 Baltic Open, HRX Camaro Cup, LIT racing
11:50 BMW 325 Cup
12:15 Vormel Scandic
12:40 Volga
13:05 VAZ
Võistlussõidud/ Races
14:00 Latvian National, Kumho Challenge esimene start 18min+1 ring
14:35 BMW 325 esimene start 18 min+1 ring
15:10 Vormel Scandic esimene start 18min+1 ring
15:45 Baltic Open, HRX Camaro Cup, LIT racing esimene start 25 min +1 ring
16:30 Volga esimene start 18min +1 ring
17:10 VAZ esimene start 18min +1 ring
17:45 555km kvalifikatsioon
18:30 Volga teine start 18min +1 ring
19:10 VAZ teine start 18min + 1 ring

18.mai

Võistlussõidud
9:30 555km soojendussõit
9:55 Baltic Open, HRX Camaro Cup, LIT racing teine start 25 min +1 ring
10:40 Latvian National, Kumho Challenge teine start 18min+1 ring
11:20 Vormel Scandic teine start 18min+1 ring
12:00 BMW 325 teine start 18min+1 ring
13:00 555km start (174 ringi)